NED Hockey Nymburk - HC Vrchlabí 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

29. 01. 2006

Ve 32. kole prohrál Nymburk doma s Vrchlabím. Nymburk ani napočtvrté nedokázal proti nováčkovi bodovat. Domácí po třech zápasech nastoupili konečně téměř kompletní na vrchlabské hráče však přesto nestačili.

Nymburk nastoupil do utkání s dosti naivní hrou. Snad poprvé v letošní sezóně se vůbec nekonal úvodní tlak. Naopak domácí už v 6. min. prohrávali 0:1. Tvrzník si chtěl zpracovat vysoký puk od Kříže a od rukavice se mu odrazil až za Novákova záda. Nešťastný gól domácí poznamenal. Za necelé dvě minuty nechala obrana před Novákem zcela volného Měrtla a ten se do prázdné po krásné přihrávce Šulce nemýlil. Nymburk pak zahrozil Lukešem a Turinským ovšem Ševčík jejich šance zlikvidoval. Na druhé straně si nabruslil v přesilovce mezi obránce Kříž a pohotovu ranou mezi betony potřetí překonal nešťastného Nováka. V závěru třetiny ještě nevyužili šance hostující Němec a domácí Toma s Liptákem. Těsně před sirénou pak byl ve velké šanci zahákován domácí Král.
Do druhé třetiny nastoupil do domácí branky Kremina. Nymburští urovnali svoji hru a rázem si vytvořili několik šancí. Po velkém domácím tlaku však využil nedorozumění mezi Zemanem a Kreminou Pajič a slovinský reprezentant, který letos nastupoval i v extralize za Liberec a za Beroun v první lize zvýšil na 0:4. Až za tohoto stavu se dostal ke slovu Nymburk, když Lukeš dokázal v přesilovce snížit.  Vzápětí zachránilo domácího Kreminu od dalšího gólu břevno, které nastřelil Pešán.
Také za Ševčíkem zacinkala konstrukce branky, to když se na něj řítil na začátku poslední třetiny Král. Po zbytek zápasu už si hosté hlídali vedení a Nymburk do vážnější šance nepustili. Zaujala tak jen rána Malého, kterou domácí ostrostřelec rozstřelil hostujícímu gólmanovi masku. Ten si na chvilku musel vystačit s maskou náhradního brankáře.
Branky: 33. Lukeš (Toma, Kosejk) – 6. Tvrzník (Kříž, Pešán), 7. Měrtl (Šulc), 16. Kříž (Pešán, Rýgl), 31. Pajič