NED Hockey Nymburk - HC Vrchlabí 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

25. 10. 2006

Ve 12. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk doma s Vrchlabím.

Nymburští hráči opět ukázali, že se jim s týmy z popředí tabulky hraje dobře. Ve vyrovnaném zápase nakonec rozhodl hostující Horčička, který využil individuální chyby Kose. V nymburském dresu se poprvé objevil Nikola Gajovský, který přišel na střídavý start z juniorů Mladé Boleslavi.
Nymburk začal proti vedoucímu týmu tabulky nebojácně a nezmrazila ho ani branka v oslabení, kterou vstřelil hostující Jakubec. Po třech minutách totiž prostřelil houf hráčů Culka a bylo vyrovnáno. Domácí dál pokračovali v ostřelování Ševčíkovi brány a v 18. min. se zásluhou premiérového gólu Ludvíka dostali do vedení.
V úvodu druhé třetiny to byli ale hosté, kteří diktovali tempo hry a Matoušek musel likvidovat velké šance Kříže a Valka. Navíc při bombě Plodka zachránila domácího gólmana branková konstrukce. Matoušek pak ještě zlikvidoval další šance Plodka a Krále, na Vyskočilovu ránu od modré byl však krátký – 2:2.
Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky zaváhal v rozehrávce Kos a Horčička jeho chybu okamžitě využil a poslal Vrchlabí do vedení. Nymburk držel nad vodou skvělými zákroky Matoušek a soupeři už nedovolil skórovat. Ani Ševčík na druhé straně už však kotouč za svá záda nepustil a tak Nymburk odešel i ze šestého vzájemného zápasu s týmem z podkrkonoší poražen.
Branky: 9. Culka (Turinský, Kříž), 18. Ludvík (Krejčík, Culka) – 6. Jakubec (Kříž), 38. Vyskočil (Jakubec), 41. Horčička