NED Hockey Nymburk - HC Vrchlabí 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

16. 10. 2005

Až v 8. kole druhé hokejové ligy našel Nymburk přemožitele. Lídr tabulky a dosud neporažený Nymburk přivítal v neděli na svém ledě druhý tým průběžného pořadí - Vrchlabí. Vrchlabí ztrácelo na Nymburk dva body a bitva o první místo přinesla, jak řekl trenér Nymburského klubu Tomáš Netík, „hokej vyšší soutěže než je druhá liga“.

Úvod zápasu patřil Nymburku. Už ve druhé minutě ujel Malý jenže mířil vedle. V 10. min mířil tentýž hráč do tyče Ševčíkovi brány a ani další šance Jágra a Krále gólem neskončily. Zatímco byl Nymburk v tlaku ujel zčistajasna v samostatném nájezdu Plodek a Vrchlabí vedlo 1:0.
Na začátku druhé třetiny zapomněla domácí obrana na z trestné lavice vracejícího se Plodka a ten ani napodruhé nedal Kreminovi šanci. Jistotu na Vrchlabské hokejky přinesla 29. minuta. Kremina kryl několik dorážek hostí, obránci však nedokázali puk vyhodit a osamocený Šesták překonal bezmocného brankáře potřetí. Vzápětí domácí gólman se štěstím vyrazil Loskotovu ránu na břevno. Nymburk se přes pozornou obranu hostí dostával k Ševčíkovi jen sporadicky a střely z dálky hostující brankář v pohodě kryl.
Do poslední třetiny nastoupili domácí s odhodláním zvrátit výsledek a pokusit se o vyrovnání, vše však zhatila už 43. min. Obránci se na modré rozestoupili, Pešán mezi vlétl jako blesk a také třetí samostatný nájezd hostí skončil gólem. Nymburku se podařilo snížit až ve 46. min. Při početní převaze dorazil puk záda Ševčíka Culka. Vzhledem k tomu, že branka padla v přesilovce a navíc ve výhodě po dalším faulu, početní výhoda pokračovala a Toma po Šimkově tyči dorazil po 23 vteřinách puk znovu za záda Ševčíka. Vrchlabští si okamžitě vzali oddechový čas a utkání pak už dovedli do vítězného konce.
Branky: 46. Culka (Kříž), 47. Toma (Culka, Šimek) - 18. Plodek (Svoboda), 23. Plodek (Pešán), 29. Šesták (Hlaváček), 43. Pešán (Plodek)