1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Žďár 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

26. 11. 2006

Na všech gólech Nymburka se podílela první pětka. Oldřich Nýč se zaskvěl hattrickem, když mu na všechny góly přihrál Milan Kosejk. Nýč si navíc připsal ještě asistenci.

Nymburk začal utkání náporem a už po 72 vteřinách lovil Novák po dorážce Nýče puk ze své sítě. Nymburk pokračoval v náporu, jenže Lipták své dvě šance neproměnil. Ke slovu se tak dostali hosté a dvěma brankami vstřelenými v rychlém sledu za sebou otočili vývoj zápasu. Další obrovské šance hostujícího Lojka a domácího Šimka s Jágrem, kdy všichni hráči měli před sebou už jen prázdnou branku, gólem neskončili.
Také na začátku druhé třetiny vstřelil Nymburk rychle branku. Tentokrát se po 85 odehraných vteřinách trefil v přesilovce svým premiérovým gólem v sezóně Havlín. Nymburk po vyrovnání pokračoval v tlaku ovšem při hostech stálo štěstí. Po velkém závaru před Novákem zachránil žďárské na čáře stojící obránce Smejkal.
Ani začátek poslední dvacetiminutovky hostům nevyšel. Směr Kosejkovi rány totiž změnil jemnou tečí Nýč a Nymburk vedl 3:2. Blízko ke gólu pak měl hostující Bukáček, proti kterému parádně zakročil Matoušek. Vedení Nymburka mohl pojistit v 54. min. Havlín, ovšem mířil jen do spojnice tyče s břevnem. Právě Havlín se pak nechal netakticky přesně dvě minuty před koncem vyloučit a pro hosty se naskytla velká příležitost vyrovnat. Žďárští zamkli domácí hráče před domácí brankou ovšem Matoušek všechny střely zneškodnil a právě jeho fantastický zákrok byl základem rozhodujícího gólu. Pohotovým semaforem totiž zlikvidoval tutovku jednoho z hostujících hráčů. Z následného protiútoku ujel Nýč a blafákem rozhodl. Hosté se pak ještě pokusili o power play na výsledku se ovšem již nic neměnilo.
Branky: 2. Nýč (Kosejk, Gajovský), 22. Havlín (Nýč, Zeman), 43. Nýč (Kosejk, Havlín), 60. Nýč (Kosejk, Matoušek)
Rozhodčí: Velká pochvala, byl snad letos nejlepší
Vyloučení: 5:5, navíc R. Sobotka 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 350
Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 4:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Dvořák – Culka, Nýč, Havlín – Šimek, Jágr, Dulovec – Martinec, Lipták, Gajovský 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace