1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Žďár 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

25. 02. 2007

Nymburk už prohrával se svým soupeřem o dvě branky, pak však využil čtyři přesilovky a utkání dotáhl do vítězného konce. Nýč si připsal letos už svůj třetí hattrick.

Nymburk nevstoupil do utkání proti Žďáru dobře. Už v první minutě měl sice šanci Dvořák, ale puk mu před odkrytou brankou sklouzl z hokejky. Naopak hosté jednu ze svých ojedinělých šancí využili a zásluhou Ptáčka se dostali do vedení.
Když se v úvodu druhé třetiny dostali hosté po přesné trefě Bláhy už do dvoubrankového vedení ,nevypadalo to s domácími vůbec dobře. Hosté však doplatili na svoji nečistou hru a Nymburk dokázal v přesilovkách otočit skóre. Nejprve snížil na rozdíl jednoho gólu Jágr a pak dvěma přesnými trefami poslal ostrostřelec Nýč domácí do vedení.
Hosté se však nevzdali a na začátku poslední třetiny prostřelil Havelka Matouška a bylo vyrovnáno. Nymburk má však ve svém týmu Nýče, který ve dvojnásobné přesilovce zakončil kombinaci Kosejka s Culkou a dokončil svůj hattrick. V posledních pěti minutách měl Nymburk šanci ještě svůj náskok zvýšit, když hostující Kaut inkasoval pětiminutový trest. Navíc dvě minuty před koncem putoval na trestnou hostí Plch ovšem Nymburk ani dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku už ke změně skóre nevyužil.
Branky: 28. Jágr (Culka, Nýč), 33. Nýč (Culka, Zeman), 37. Nýč (Zeman), 48. Nýč (Culka, Kosejk) – 13. Ptáček (Doležal, Kaut), 22. Bláha (Plachý, Plch), 43. Fibikar (Kaut)
Rozhodčí:
Vyloučení: 5:10, navíc Kaut 10 min. os tr. a TH
Využití: 4:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 280
Třetiny: 0:1, 3:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Zeman, Kosejk, Kos, Cunik, Krejčík, Sem – Jágr, Nýč, Culka – Dvořák, Turinský, Šimek – K. Ton, Dulovec, Hertl
  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace