1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC Žďár nad Sázavou 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

03. 12. 2003

V 19. kole druhé hokejové ligy přivítali nymburští na svém ledě hráče ze Žďáru nad Sázavou. Nymburk před překvapivě nízkou návštěvou, potvrdil na domácím ledě vítězství z Kolína a získal tak další tři body do tabulky. Utkání, ve kterém se tentokrát neobjevil ani jediný hráč mající střídavý start z Mladé Boleslavi, rozhodla třetí lajna. Právě hráči ze třetí lajny, kteří dosud zahřívali lavici náhradníků se chopili šance, otočili nepříznivý výsledek a dvěma góly rozhodli.

V 19. kole druhé hokejové ligy přivítali nymburští na svém ledě hráče ze Žďáru nad Sázavou.
NED Hockey Nymburk - HC Žďár nad Sázavou 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Nymburk před překvapivě nízkou návštěvou, potvrdil na domácím ledě vítězství z Kolína a získal tak další tři body do tabulky.
Utkání, ve kterém se tentokrát neobjevil ani jediný hráč mající střídavý start z Mladé Boleslavi, rozhodla třetí lajna. Právě hráči ze třetí lajny, kteří dosud zahřívali lavici náhradníků se chopili šance, otočili nepříznivý výsledek a dvěma góly rozhodli. 
Vedení v zápase se ujali hosté velice kuriózním gólem. Anderle vystřelil vedle Kreminovi branky, odražený puk od zadního mantinelu si však strážce domácí svatyně srazil do vlastní branky. Nymburské lehce inkasovaný gól nijak nepoznamenal a ještě do přestávky vyrovnali. Věčný náhradník Neugebauer si kličkami pohrál s hostující obranou a střelou švihem překvapil Hrazdíru. 
V prostřední třetině zlikvidoval Kremina nebezpečné střely Anderleho a Jandy, ovšem viditelná převaha byla na straně domácích a z gólů se radovali právě oni. Druhý gól přidal svojí druhou letošní trefou Černý. Odvážně v pádu tečoval Krejčíkovu ránu od modré a Hrazdíra již nestačil zareagovat. Třetí gól vstřelil v přesilovce přesnou ranou do růžku Turinský.
V závěrečné dvacetiminutovce to byli naopak hosté, kdo diktoval tempo hry. Na domácích hráčích ležela deka z minulých zápasů, kdy v závěru utkání přicházeli o vítězství a na hře to bylo vidět. Žďárští si vypracovali několik šancí, Kremina však s pomocí obětavých zákroků obránců všechny puky pochytal. A když byl jednou přeci jen po zmatku překonán pomohla mu branková konstrukce.
Branky: 14. Neugebauer (Krejčík), 28. Černý (Krejčík, Jeník), 40. Turinský (Langer, Kadeřábek) - 5. Anderle
Rozhodčí: Kubeš
Vyloučení: 3:3
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 400
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 3:1
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Bouchner, Bartoníček, Krejčík - Jágr, Hnát, Lukeš - Langer, Turisnký, Kadeřábek - Jeník, Neugebauer, Černý - Švejda

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace