NED Hockey Nymburk - HC Žďár nad Sázavou 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

13. 01. 2002

V 28. kole druhé hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě hokejisty ze Žďáru nad Sázavou. Domácí už po dvou třetinách vedli 5:0 a o výsledku tak prakticky rozhodli po čtyřiceti minutách hry.

Branky: 5. Kos (Kosejk, Kostelňák), 14. Krejčík (Langer), 21. Lukeš (Kostelňák, Dvořák), 25. Vondrlík (Kocman), 36. Kostelňák (Dvořák) - 41. Balabán (Mikolášek), 52. Fink (Halamka)
Rozhodčí:
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
Diváků: 600
Sestava NED Hockey Nymburk: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Kaulfus, Bartoníček, Krejčík - Dvořák, Kostelňák, Lukeš - Jeník, Kocman, Jelínek - Vondrlík, Černý, Langer
Třetiny: 2:0, 3:0, 0:2
Vývoj skóre: 5:0, 5:2

Už v 1. min. mohli domácí prohrávat. Před Kreminou se objevil zcela volný Prachař, ale domácího gólmana nepřekonal. Naopak na druhé straně stačila domácím první přesilovka a Kos od modré otevřel skóre. O chvilku později se Langer obtočil s pukem kolem brány a Krejčík nadvakrát podruhé překonal hostujícího gólmana. Hosté mohli snížit v přesilovce pět na tři, ale Kremina Domkářovu bombu vyrazil a pohotovou dorážku Prachaře schoval v lapačce.
Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích. Už po 53 odehraných vteřinách druhé části hry využil Dvořák špatného střídání hostí a Lukeš gólovou trefou vyhnal Němce z branky. Ani jeho náhradník Svoboda však dlouho čisté konto neudržel. Po závaru našel Kocman volného Vondrlíka a ten vstřelil svůj premiérový gól v dresu Nymburka. Další gól mohl přidat Vondrlík o dvě minuty později, jenže jeho spoluhráč Černý střelu směřující do branky hostí nechtěně vyrazil ven. Hosté v obranné činnosti hořeli a v další šanci trefil Kostelňák tyč. Tentýž hráč se však přeci jen o chvilku později radoval z gólu, když přešel přes obránce a střelou pod horní tyč si stejně jako Vondrlík připsal první gól za Nymburk. O dvě minuty později zachránilo Svobodu od dalšího gólu břevno, které nastřelil Zeman. Hosté si jedinou šanci připravili až těsně před přestávkou, kdy Balabán provětral Kreminovy betony.
Nástup do poslední třetiny domácím nevyšel. Kaulfus chyboval na modré a Balabán poskytnutou šanci nezahodil. Další šance však už měli zase domácí, ovšem tentokrát se při nich vyznamenal Svoboda, když zneškodnil tutovky Lukeše, Dvořáka a samostatný nájezd Langera. V 52. min. musel nedovoleně zastavit unikajícího Bukáčka Zeman a hosté z přesilovky upravili skóre do konečné podoby. Závěr utkání pak vzal do otěží neznámý neukázněný divák. V době kdy si již hráči po zápase podávali ruce, trefil do hlavy kelímkem od piva nic netušícího hlavního rozhodčího, čímž v podstatě překazil hokejistům děkovačku.