NED Hockey Nymburk - HC Žďár nad Sázavou 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

04. 11. 2001

Ve 14. kole 2. hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě Žďár nad Sázavou. Odveta skončila stejně jako úvodní zápas na Moravě. Domácí oplatili hostům porážku z prvního vzájemného měření sil a vyhráli 6:3.

Branky: 11. Krejčík (Jeník, Skořepa), 16. Dvořák (Lukeš), 27.Kosejk (Zeman), 29. Kosejk (Zeman), 51. Lukeš (Dvořák, Kocman), 58. Černý (Langer) - 15. Sobotka, 55. Ščepka, 60. Prachař
Rozhodčí: Kollár - Stulák, Vitík
Vyloučení: 8:11, navíc Kunz (Ždár) 10 min. os. tr.
Využití: 3:0
Diváků: 550
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Halouska, Kos, Nedbal, Krejčík - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Jeník, Skořepa, Jelínek
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3

Ve vyrovnaném úvodu střetnutí se poprvé radovali domácí, když Krejčík lehkým nahozením překonal gólmana hostů. Pro Krejčíka to byl letošní první gól. Hostům se podařilo vyrovnat v 15. min. střelou Sobotky. Ovšem vzápětí vrátil jednobrankové vedení domácím Dvořák, když zužitkoval skvělou práci Lukeše.
V prostřední části diváci nehezky počastovali kapitána domácích Kosejka, který vystřelil po odpískání a nabídl hostům dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Hosté ji ale nedokázali využít. Kosejk svou chybu odčinil skvělým způsobem. Ve dvou následujících přesilovkách se dvakrát trefil od modré a odpověděl tak nejlepším způsobem na pokřiky diváků.
Ve třetí třetině měla obě mužstva výhodu půlminutových dvojnásobných přesilovek, ale góly padali až v závěru v době, kdy se již hrálo v plném počtu. Nejprve domácí Lukeš upravil na 5:1, poté moravané snížili z ojedinělého pokusu Ščepkou, který z mezikruží mířil přesně k tyči. Šestou brankul domácích vstřelil Černý po skvělé spolupráci s Langerem. Gólový účet zápasu podtrhl v poslední minutě hostující Prachař.