1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC ZVVZ Milevsko 2:2 pp (2:1, 0:0, 0:1)

16. 11. 2003

V nedělním utkání druhé hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě hráče Milevska. Nymburk opět potvrdil, že na týmy ze spodku tabulku neumí. Hráči podali v zápase průměrný výkon, přizpůsobili se hře hostí a slabé Milevsko si překvapivě odvezlo bod za remízu.

V nedělním utkání druhé hokejové ligy přivítal Nymburk na svém ledě hráče Milevska.
NED Hockey Nymburk - HC ZVVZ Milevsko 2:2 (2:1, 0:0, 0:1)
Nymburk opět potvrdil, že na týmy ze spodku tabulku neumí. Hráči podali v zápase průměrný výkon, přizpůsobili se hře hostí a slabé Milevsko si překvapivě odvezlo bod za remízu. 
Milevsko přijelo do Nymburka i s novou akvizicí Rudolfem Suchánkem, který ještě letos hájil barvy Českých Budějovic v extralize. A byl to právě rekordman v počtu extraligových startů Suchánek, který ranou od modré v přesilovce otevřel skóre a poslal hosty do vedení. Nymburk, který do té doby podával matný výkon a zaujal jen střelou Neugebauera do tyče, inkasovaný gól probudil. V přesilovce pět na tři totiž vyrovnal dorážkou Langer a ještě v téže minutě v následné přesilovce pět na čtyři otočil skóre Jágr. 
Také v prostřední třetině předváděla obě mužstva nezáživný hokej. Zaujala jen šance hostujícího Kozmy, který trefil spojnici břevna a tyče. Ve 33. min. ukázal rychlost bruslení Skořepa. Lehce přebruslil obránce, položil si gólmana, ale bekhendem zamířil nad. V závěru třetiny se podařilo hostům vyrovnat. Gól ovšem padl až po odpískání a tak jej hlavní rozhodčí neuznal.
Hosté se mohli radovat z gólu až po přestávce. Kremina nestihl včas schovat vyražený puk pod lapačku a Rašek vyrovnal. Domácí se snažili strhnout vedení na svoji stranu, ovšem nedokázali proměnit ani největší šance. Hnát si ve 46. min. položil gólmana hostí Habarta, nedokázal jej však už přehodit, o dvě minuty později zlikvidoval Habart i vyloženou šanci Kadeřábka. Nymburk nevyužil ani dvě přesilovky a tak skončil zápas po šedesáti minutách remízou. 
Na začátku prodloužení se ještě dohrávala přesilovka ze základní hrací doby a v ní mohl Nymburk rozhodnout. Skořepa však po své šanci jen marně kroutil hlavou a nevěřícně žasl, co vše lze také neproměnit. Ve 4. min prodloužení to by opět smolař zápasu Skořepa, který mířil jen do břevna. Poslední slovo patřilo hostím. Brunerovu ránu však Kremina se štěstím zlikvidoval a tak i po prodloužení zůstal na světelné tabuli remízový stav. 
Branky: 18. Langer (Zeman, Kosejk), 18. Jágr (Kos, Lukeš) - 16. Suchánek st. (Rašek), 43. Rašek (Šimek) 
Rozhodčí Wurtherle - Svoboda, Zítková
Vyloučení: 5:7, navíc Šimek 10 min. os. tr.
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Diváků: 550
Třetiny: 2:1, 0:0, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, Zeman, Kos, Vítů, Krejčík, Neugebauer - Langer, Turinský, Hnát - Dvořák, Jágr, Lukeš - Švejda, Kadeřábek, Skořepa - Černý

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace