1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - HC ZVVZ Milevsko 3:3 pp (1:0, 2:2, 0:1)

04. 12. 2002

V předposledním kole základní části 2. hokejové ligy přivítal Nymburk doma na svém ledě lídra skupiny Milevsko. Nymburk v utkání třikrát vedl, hosté ovšem dokázali třikrát vyrovnat a když nerozhodlo ani prodloužení rozešli se oba soupeři smírně.

V předposledním kole základní části 2. hokejové ligy přivítal Nymburk doma na svém ledě lídra skupiny Milevsko. Nymburk v utkání třikrát vedl, hosté ovšem dokázali třikrát vyrovnat a když nerozhodlo ani prodloužení rozešli se oba soupeři smírně.
V první třetině otevřel skóre po samostatném nájezdu domácí Turinský. Hosté mohli vyrovnat ve dvou rychle za sebou jdoucích přesilovkách ale neuspěli. 
Vyrovnat se jim podařilo až v 21. min. kdy svůj nájezd proměnil Suchánek. Hned po gólu měli domácí možnost přesilové hry, ovšem v ní neudržel nervy Hlinka, loktem knokautoval Tollingera a putoval předčasně do sprch. V následujících nervózních minutách bylo vyloučeno několik hráčů na obou stranách čehož oba týmy využili ke vstřelení branky. Nejprve Toma nadvakrát prostrčil puk za Petříkova záda, vzápětí využil na druhé straně Vachulka zakrytého výhledu Kreminy a vyrovnal na 2:2. Strhnout vedení na stranu Nymburka se povedlo Skořepovi, který projel přes celé hřiště, lehce obešel Tollingera a pohodlně zavěsil - 3:2.
V poslední třetině přecházeli domácí pomalu k bránění výsledku, ovšem přesto stihl ještě Černý nastřelit tyč. V 55. min. ujížděl Toma sám na Petříka, byl zahákován a sudí Chlaň nařídil trestné střílení. K tomu se odhodlal sám faulovaný, svůj blafák však neproměnil. Drama vrcholilo. Domácí Jeník fauloval, nymburští však zahráli oslabení perfektně takticky a přečkali jej bez úhony. V 59. min. měl na holi rozhodující gól nymburský Dvořák, Petříka v brance hostí ale nepřekonal. Ještě v téže minutě posoudili čároví velice sporně zakázané uvolnění domácích a vhazovalo se v obranné třetině Nymburka. Hosté si vzali oddechový čas, odvolali gólmana a po vyhrané buly prostřelil od modré hradbu těl Štych a vyrovnal na 3:3.
V následném prodloužení mohl v přesilovce odčinit Dvořák svoji neproměněnou šanci ze závěru základní hrací doby, ale ani podruhé ve stoprocentní šanci neuspěl a tak skočilo utkání nerozhodně.
Branky: 15. Turinský, 29. Toma (Kos, Turinský), 34. Skořepa - 21. Suchánek (Rašek), 31. Vachulka (Vondřich), 59. Štych
Rozhodčí: Chlaň 
Vyloučení: 5:6 (navíc TS), Hlinka 5+dku, Kosejk (oba N) 10 min os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 650
Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3
Sestava Nymburka: Kremina - Kosejk, M. Zeman, Kos, P. Zeman, Krejčík, Bartoníček, Neugebauer - Langer, Hlinka, Černý - Dvořák, Turinský, Toma - Jeník, Skořepa, Vondrlík - Kollman, Christov

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace