NED Hockey Nymburk - HC ZVVZ Milevsko 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

02. 11. 2008

Ve vyrovnaném utkání rozhodl Nymburk o své výhře až v úplném závěru.

Celý zápas se nesl ve znamení precizní obranné hry obou mužstev. Jako první tuto obrannou hradbu prorazil Vondrlík, který pohotovou střelou z bezprostřední blízkosti překonal D. Svobodu v brance hostí. Po chvilce bylo ovšem vyrovnáno. Elitní trojka hostů Hamerle, Šperger, Šulčík tak dlouho motala domácím jejich hlavu, až zcela osamocený Hamerle vyrovnal. Do první přestávky se však domácím ještě jednou podařilo rozvlnit síťku v hostující brance. Nýč našel před brankou volného Sirotka, který jen nastavil hokejku a pak už si jel na oslavu svého gólu poprvé „zapádlovat“ do středu hřiště.
Ve druhé dvacetiminutovce se domácí snažili o pojišťovací branku, ovšem obrana hostů pracovala bezchybně. Naopak to byli hosté, kteří z rychlého protiútoku zásluhou Šulčíka znovu vyrovnali.
Také v poslední části hry se hrál vyrovnaný hokej a obě mužstva se snažila strhnout vedení na svoji stranu. Nejprve neuspěli hostující Šulčík se Špergerem v nájezdu 2 na1, na druhé straně Nýč v mířil v šanci těsně vedle. Hosté odpověděli v přesilovce střelou Chaloupky, která jen o pověstný chloupek minula domácí branku. Až v 57. min. se znovu měnilo skóre. Svoboda jen vyrazil Nýčovu ránu a Sirotek po pohotové dorážce opět radostně pádloval pod kotlem domácích fanoušků. Hosté se odhodlali už v čase 58:20 k power play. Z následného závaru byli blízko vyrovnání Procházkova rána však mířila jen do tyče Jágrovy svatyně. Risk hry bez brankáře nakonec hostům nevyšel. Půl minuty před koncem střelou do opuštěné klece rozhodl Nýč.
Branky: 12. Vondrlík (Turinský), 18. Sirotek (Nýč, Kaulfus), 57. Sirotek (Nýč), 60. Nýč (Dvořák, Sirotek) – 13. Hamerle (Šperger, Šulčík), 35. Šulčík (Žlůva)