NED Hockey Nymburk - HC ZVVZ Milevsko 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

06. 02. 2007

V předehrávaném utkání 38. kola, které jako hlavní řídil profesionální extraligový rozhodčí Milan Minář, rozhodl Nymburk o výhře gólovou smrští v úvodu třetí třetiny.

Nymburk se od začátku snažil překvapit hostující obranu, ta však dlouho nechybovala. Až v 11. min. zůstal v přesilovce sám před Svobodou Jágr a Nymburk vedl 1:0. Nymburk byl blízko dalšího gólu v úvodu druhé dvacetiminutovky, jenže Nýčova rána skončila na tyči hostující branky. Ve 28. min. se podařilo hostům vyrovnat, když si Procházka skvěle najel na pas Krejčího. Za dalších sedm minut ale vrátil vedení Nymburku střelou po zemi Kos. Ještě v téže minutě však putoval na trestnou domácí Dvořák a hosté zásluhou Krejčího, který v přesilovce sklepl ze vzduchu puk za Matouškova záda opět vyrovnali.
O výsledku tak musela rozhodnout závěrečná dvacetiminutovka. Do ní vlétl Nymburk doslova jako uragán. Už po 20 vteřinách využil střelou od modré další přesilovku svojí druhou trefou v utkání Kos. Za dalších 66 vteřin si vybral hostující brankář Svoboda slabší chvilku, když pustil Liptákovu střelu z dálky. Třígólovou smršť pak ukončil Cunik, který střelou s rohu kluziště s pomocí teče vlastního obránce vyhnal Svobodu z branky. Nymburk si pak v pohodě hlídal tříbrankový náskok, který dokázali hosté snížit až v samém závěru utkání. Gól to byl však zcela neregulérní, neboť mu předcházel evidentní faul Krejčího, který v brankovišti nedovoleně atakoval brankáře Matouška. Hlavní rozhodčí Minář ačkoli situaci přesně viděl branku nepochopitelně uznal.
Branky: 11. Jágr (Turinský, Cunik), 35. Kos (Šimek), 41. Kos (Šimek, Cunik), 42. Lipták (Krejčík), 44. Cunik – 28. Procházka (Krejčí, Suchánek), 35. Krejčí (Žlůva), 58. Šedivý (Pitel)
Rozhodčí: Minář
Vyloučení: 7:7, navíc Žlůva 10 min. os. tr.