NED Hockey Nymburk - HHK Velké Meziříčí 10:2 (3:1, 5:0, 2:1)

30. 09. 2007

Ve 4. kole porazili nymburští hokejisté svého soupeře dvojciferným počtem nastřílených branek. Hokejisté Velkého Meziříčí inkasovali potupnou desítku. Výrazně se na vítězství podílel Petr Culka, který před sezónou vážně uvažoval o konci kariéry. Ten vstřelil hattrick a dodatečně tak oslavil páteční narození své dcery. Jednou se trefil i kanonýr Nýč, který tak zatím v každém odehraném zápase skóroval.

Nymburk začal výborně a už ve 3. min. se trefil přesně Culka. Jenže stačila malá nedůslednost v obraně a hosté z první šance vzápětí vyrovnali. Nymburští hokejisté však hosty přehrávali a zásluhou Culky se opět dostali do vedení. To ještě před přestávkou navýšil Turinský, který krásnou individuální akcí přešel přes obránce, položil si brankáře a zavěsil.
Ve druhé třetině nymburáci nepolevili z vysokého tempa, lehce hosty přebruslovali a ti jen staticky přihlíželi, jak po krásných kombinačních akcích domácích hokejistů narůstá počet gólů v jejich brance. Po 6. gólu přepustil Novák své místo v brance hostí Pekárkovi, ani ten však nedokázal nymburský brankostroj zastavit a už po 19 vteřinách inkasoval.
Poslední třetina se odehrávala jen z povinnosti. Domácí zásluhou Kaulfuse zvýšili vedení na 9:1. Potom sice hosté využili přesilovku a vstřelili svoji druhou branku, ovšem o vítězi již bylo dávno rozhodnuto. V 51. min domácí hokejisté vyslyšeli přání fanoušků a Nýč vstřelil dlouho vyvolávaný desátý gól.
Branky: 3. Culka, 14. Culka (Kaulfus, Nýč), 15. Turinský (Prachař), 23. Vondrlík (Šimek, Fišer), 33. Fišer (Šimek, Vondrlík), 37. Fišer (Vondrlík, Dvořák), 38. Culka (Nýč, Sirotek), 39. Dulovec (Turinský, Prachař), 47. Kaulfus (Sirotek, Nýč), 51. Nýč (Culka, Sirotek) – 3. Krča (Sklenář), 50. Topol (Bukáček, Smejkal)
Rozhodčí:
Vyloučení: 9:12, navíc Kozlík (VM) 10 min. os. tr.
Využití: 3:0
Diváků: 220
Třetiny: 3:1, 5:0, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 9:1, 9:2, 10:2
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kaulfus, Kos, Krejčík, Dvořák, Vlach – Culka, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Šimek, Fišer – Dulovec, Turinský, Prachař – Lipták, Hertl, Martinec

Trenér Nymburka Petr Zbíral:
Dnes jsme měli střelecké štěstí. Proměnili jsme více šancí než je pro tento tým standardní, což se samozřejmě projevilo na výsledku. Hosté za stavu 5:1 přestali hrát a rezignovali. Díky výsledku panuje velká spokojenost, ale ještě stále máme na čem pracovat.

Autor hattricku Petr Culka, kterému se v pátek narodila dcera Denisa:
Můžeš zhodnotit zápas?

Měli jsme dobrý začátek zápas a když jsme ve druhé třetině vstřelili pátý gól soupeř odpadl.
Jak bys popsal své góly?
Při tom prvním jsem viděl, že kluci už jdou střídat, tak jsem zkusil projít sám a střelou přes obránce jsem se přesně trefil do růžku. Druhý i třetí gól vypracovali moji spoluhráči z útoku a já jsem jen uklidil puk do branky.