1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

12. 03. 2010

Ve druhém zápase prvního kola paly off nedokázali nymburští hokejisté ani jednou překonat soupeřova brankáře. Naopak Rückl musel hned pětkrát lovit puk zpoza svých zad. Stav série je tedy 2:0 pro Písek.

Nymburští hráči se rvali za vítězstvím ze všech sil. Na fyzicky mnohem vyspělejší hráče soupeře nastoupili domácí hráči nebojácně a agresivní horu plnou vzájemných soubojů se jej snažili rozhodit. Hostům nebyla tvrdá hra příliš po chuti, přesto si s ní ale dokázali poradit.
Hned v úvodu zápasu musel Rückl dvakrát zasahovat maskou proti nebezpečným střelám hostů. V 15. min. však domácího fantoma překvapila střely Bláhy, která mu prošla do sítě.
V úvodu druhé části nasadil Krejčík bodyček Urbancovi, po kterém se hostující hráč jen těžko sbíral z ledu. Krátce na to se hostům podařilo domácího brankáře překonat podruhé. Květoň dostal ideální přihrávku zpoza branky a bylo to 0:2. Vzápětí se řítil sám na domácího brankáře Šulčík, z tohoto souboje ovšem vyšel Rückl vítězně. Na druhé straně se dostal přímo z trestné do úniku Dvořák, svoji šanci ale zakončil střelou vedle. Hosté byli hokejovější, ale domácí vše doháněli bojovností a tak když se zvrhla před Rücklem šarvátka dokázal Krejčík poslat k zemi o hlavu většího soupeře. Góly však stříleli jenom hosté. Ve 35. min. využili přesilovku a Šulčík vstřelil třetí píseckou brankou.
Když na začátku poslední dvacetiminutovky vstřelil Bláha svoji druhou branku v zápase bylo rozhodnuto. Nymburským hráčům už docházeli síly a k vážnějšímu ohrožení Pinkase se prakticky nedostali. V samém závěru ještě dokázali využít hosté přesilovku a uzavřeli skóre zápasu.       
Branky: 15. Bláha (Dietz), 26. Květoň (Heršálek), 35. Šulčík (Květoň, Mazanec), 43. Bláha (Urbanec), 59. Mošovský (Novák)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 16:13, navíc Martinec 5+dku
Využití: 0:2
Diváků: 350
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:2
Sestava Nymburka: Rückl – Krejčík, Pánek, Vlach, Sem, Kozák, Drak, Cicvárek – Sirotek, Dvořák, Šimek – Velechovský, Zvolenský, T. Hladík – Dulovec, Martinec, Němeček – Vacek, Mareš

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace