1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0)

18. 10. 2006

V 11. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk doma v prodloužení s Pískem. V utkání sotva průměrné úrovně před letos nejnižší návštěvou se Nymburští opět nedokázali přehoupnout přes dvě vstřelené branky v zápase. Domácí dvakrát dotáhli jednobrankový náskok hostů, ale v prodloužení inkasovali potřetí a to byl konec všech nadějí.

V utkání s minimem brankových příležitostí se dostali do vedení hosté, když zužitkovali dvojnásobnou přesilovku. Po té měl stejně dlouhou dvojnásobnou přesilovku i Nymburk, ale domácí ji na rozdíl od hostů ke vstřelení gólu nevyužili.
Vyrovnání se tak dočkali domácí až v polovině 2. třetiny, kdy odražený puk dostal za záda Pinkase Culka. Nakonec šli ale i podruhé do kabin s náskokem v zádech hosté. Domácí ubránili čtyřminutové oslabení po faulu Liptáka, těsně před koncem třetiny však obrana zapomněla na volného Míku a ten z otočky bekhendem nedal Matouškovi šanci poslal Písek znovu do vedení.
Na začátku třetí třetiny si Nymburk znovu vyzkoušel dvojnásobnou přesilovku tentokrát téměř minutovou, ale ačkoli ji strávil celou v pásmu soupeře, ke střele se nikdo z domácích neodhodlal. Až v polovině poslední třetiny zabojoval ve výhodě Turinský a Šimkovu střelu dorazil Dulovec. Vzápětí se řítil na Pinkase Sirotek, ale hostující obránce faulem jeho sólo zmařil. Do konce utkání už se stav nezměnil a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm hosté potrestali Kosejkův faul ještě z řádné hrací doby a v přesilovce rozhodli o vítězství.
Branky: 29. Culka (Ludvík, Nýč), 51. Dulovec (Šimek, Turinský) – 10. Maroušek (Kašpar, F. Procházka), 40. Míka (Maroušek), 62. Míka (Neckář)
Rozhodčí: tragéd... ale prohru na něj nesvaluji
Vyloučení: 9:9
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Diváků: 250 (150 platících po 1. tř.)
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0
Sestava Nymburka: Matoušek – Kos, Kříž, Krejčík, Zeman, Cunik, Havlín – Dvořák, Sirotek, Šimek – Culka, Nýč, Ludvík – Dulovec, Turinský, Martinec – Jágr, Lipták
 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace