1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

01. 02. 2009

Ve 30. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Písek. Nymburk nastoupil do zápasu značně oslaben. Pro zranění chyběl brankář Jágr a útočníci Dvořák, Fišer a Kadeřábek. Naopak po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním ramene se vrátil Dulovec. Místo Jágra nastoupil od začátku zápasu poprvé mezi muži Rückl, který svým fantastickým výkonem dovedl Nymburk ke třem bodům.

Nymburk šel do vedení ve 12. min., když střelou mezi betony překonal píseckého brankáře Nýč. Za tři minuty však bylo vyrovnáno, po té co hosté v přesilovce doslova dotlačili puk za Rücklova záda.
Zatímco první třetina byla hodně opatrná, ve druhé se obrana obou mužstev několikrát otevřela a tak Rückl nejprve zlikvidoval sólo Slavíka, na druhé straně neuspěl v nájezdu Dulovec. Hosté postupně získávali převahu, ovšem domácí brankář čaroval. Minutu před koncem druhé části však přeci jen kapituloval, když Kříž rukojetí hole tečoval střelu od modré.
Hned v úvodu poslední části likvidovali oba brankáři sólové nájezdy. Na straně Písku neuspěl Mošovský, vzápětí jel podruhé na Pinkase Dulovec, ale ani on nebyl úspěšný. Gólu se tak diváci dočkali až ve 44. min., kdy předvedla parádní souhru trojice Turinský, Šimek a Vondrlík, který nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Chvíle poté hráli hosté přesilovku, jejich rozehrávku však zachytil Sirotek, který okamžitě vyslal do sóla Nýče a ten opět střelou mezi nohy Pinkase poslal Nymburk do vedení. Hosté se až do konce marně snažili o vyrovnání, výborně chytajícího Rückla už se jim ale překonat nepodařilo.
Branky: 12. Nýč (Sirotek), 44. Vondrlík (Šimek, Turinský), 47. Nýč (Sirotek) – 15. Hovora (Bláha, Procházka F.) 40. Kříž (Hovora, Bláha)
Rozhodčí: Bacílek
Vyloučení: 8:5, navíc Šimek (N), Kříž (P) 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 280
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 3:2
Sestava Nymburka: Rückl – Vlach, Kříž, Šafář, Sem, Švácha, Topič – Kaulfus, Nýč, Siortek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Protivný – Dulovec      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace