1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

02. 11. 2005

Třetí lajna rozhodla. Ve 13. kole druhé hokejové ligy porazil Nymburk Písek.

Domácí hokejisté brzy prohrávali o dva góly, do druhé přestávky však stačili vyrovnat a v poslední třetině rozhodla o vítězství Nymburka třetí lajna.
Už ve druhé minutě potrestal chybu v rozehrávce Pošmourný a Písek se ujal vedení. Nymburk mohl vyrovnat v 5. min, když po faulu na Malého jel trestné střílení Král. Domácímu ostrostřelci však ujel v rozhodující chvíli puk a Pinkas si s jeho nepovedeným pokusem poradil. V 10. min se hosté radovali z gólu podruhé. Ve dvojnásobné přesilovce se trefil od modré Neckář. Také domácí dostali možnost zkusit si dvojnásobnou početní výhodu a stejně jako hosté ji využili. Zeman napřáhl od modré a od zadního mantinelu odražený puk dorazil do sítě Malý.
V polovině zápasu se domácím podařilo v klasické přesilovce po pěkné kombinaci Zemana, Jágra a Krále vyrovnat. Ještě před druhou přestávkou mohl dokonce otočit skóre Turinský, jenže minul.
Třetí řada vedená Turinským se však nakonec přeci jen dočkala. Právě po střele centra třetí řady Turinského se o vedení postaral dorážkou nejmladší hráč nymburského týmu Havlín. Písek v závěru mocně finišoval, jenže Kremina všechny pokusy hostí pochytal a ukončil tak Jihočechům sérii osmi zápasů za sebou ve kterých ani jednou neprohráli.
Branky: 17. Malý (Zeman, Král), 30. Král (Jágr, Zeman), 51. Havlín (Turinský) – 2. Pošmourný, 10. Neckář (Procházka F.)
Rozhodčí:
Vyloučení: 4:4
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 400
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0
Vývoj skóre: 0:2, 3:2
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček – Jágr, Král, Malý – Dvořák, Šimek, Vávra – Kaulfus, Turinský, Havlín - Lipták

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace