1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 3:4 sn (1:0, 1:3, 1:0)

03. 02. 2010

Ve 35. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk doma s lídrem tabulky Pískem až na po samostatných nájezdech. Nymburští hokejisté konečně vydrželi po celý zápas poctivě bránit a výsledkem je překvapivý bod získaný proti vedoucímu týmu tabulky.

Fyzická převaha na straně hostí byla vidět na první pohled. Urostlí písečtí hráči budili respekt, a přestože Micka v brance Nymburka musel co chvilku zasahovat, do vedení šel Nymburk. Velechovského přihrávku srazil brankář Pinkas na hruď Dulovcovi a od něj se puk odrazil do sítě.
Ve druhé dvacetiminutovce se do hry vložil hlavní rozhodčí Chlaň a jal se vylučovat na obou stranách jak na běžícím pásu. Ve 27. min. dostali možnost zahrát si první dvojnásobnou přesilovku hosté a hned ji zásluhou Mazance využili. Za čtyři minuty hrál Nymburk znovu ve třech a také tentokrát se hosté radovali. Vzápětí využili i následnou klasickou přesilovku a dostali se do vedení. Ve 33. min. dopřál Chlaň dvojnásobnou přesilovku i domácím a také ti ji zásluhou přesné dělovky M. Krejčíka využili a snížili.
V poslední části hry se na ledě dlouho nedělo nic zajímavého až ve 48. min. překvapil Mareš střelou na vyrážečku Pinkase a vyrovnal. S blížícím se koncem utkání se nymburští soustředili již jen na obranu a získání bodu, což se jim nakonec podařilo a po základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 3:3. Hned v úvodu prodloužení mohl rozhodnout hostující Šulčík, ale ani ve svém druhém samostatném nájezdu na Micku nevyzrál. Utkání tak musely rozhodnout nájezdy. V první sérii našel konečně recept na Micku Šulčík, naopak Dulovec jen olíznul tyč. Ve druhé sérii neuspěl písecký Květoň, naproti tomu Drak se nemýlil – 1:1. Třetí série rozhodla. R. Procházka nedal Mickovi šanci a Zvolenský tedy musel dát. Pinkas byl však proti a tak si bod navíc za výhru v nájezdech připsal Písek.
Branky: 10. Dulovec (Velechovský, Drak), 33. M. Krejčík (Velechovský, Drak), 48. Mareš (Šimek, Sem) – 27. Mazanec (Heršálek, Mošovský), 30.Šulčík (Květoň), 31. Suchánek (Bláha, R. Procházka), R. Procházka – rozhodující sn.
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 7:7
Využití: 1:3
Diváků: 180
Třetiny: 1:0, 1:3, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4
Sestava Nymburka: Micka – M. Krejčík, Vošmik, Kozák, Drak, Vlach, Sem, Pánek – L. Krejčík, Sirotek, Vacek – Velechovský, Dulovec, T. Hladík – Šimek, Zvolenský, Mareš – Němeček        

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace