1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – IHC Písek 3:5 (0:4, 1:1, 2:0)

20. 01. 2016

Ve 28. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s týmem Písku.

Domácím hokejistům absolutně nevyšel vstup do utkání. A tým nepodržel ani brankář Frodl, který byl v minulých zápasech oporou. Ten totiž během necelých deseti minut pustil za svá záda čtyři střely na vyrážečku a pakoval se na střídačku. Takový start do zápasu nymburští v domácím prostředí už dlouho nezažili. Místo v brance Nymburka zaujal Brázdil a přísun gólů v nymburské síti se zastavil.
Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění. Bylo jich plné hřiště a ve 22. min. se radovali z první branky, když Barborovu střelu do tyče dorazil Jindra. Vstřelená branka domácí hokejisty ještě více povzbudila a hostující brankář Pipek si rázem připisoval zákrok za zákrokem. Tlak Nymburka trval až do 29. min. V ní chyboval na obranné modré Protivný a hosté tuto chybu rázem využili, když se přesně nad lapačku trefil Urbanec.
Do třetí třetiny vstoupili svěřenci trenéra Bičiště s odhodláním ještě se pokusit o zázrak a málem se jim to podařilo. Stehlík totiž dvěma slepenými góly snížit na tři pět, přičemž do konce zápasu v tu chvíli ještě zbývalo více než šest minut. Vzápětí po gólech Stehlíka se do obrovské šance dostal Eis a Bičiště, Eis však minul prázdnou bránu a Bičiště neuspěl v nájezdu. Když se pak nechal zbytečně vyloučit Čapek bylo po nadějích.
Branky: 22. Jindra (Barbora, Novák), 53. Stehlík (Kříž, Saňa), 54. Stehlík (Kříž, Šimek) – 4. Vlček (Urbanec, Ciboch), 4. Sýbek (Bernad), 8. Pašek (Sýbek, Koutenský), 10. Urbanec (Vlček, Jirků), 29. Urbanec (Vlček)
Rozhodčí: Horinek
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 130
Třetiny: 0:4, 1:1, 2:0
Vývoj skóre: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5
Sestava Nymburka: Frodl (od 9:22 Brázdil) – Saňa, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Rittig, Loučka – Šimek, Bičiště, Stehlík – Protivný, Čapek, Eis – Brzák, Barbora, Ječný – Jindra, Smejkal.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace