1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – IHC Písek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

10. 02. 2018

Ve 33. kole druhé hokejové ligy porazili nymburští hokejisté v domácím prostředí poslední tým tabulky – Písek. Základem nymburské výhry byl výborný výkon gólmana Šorfa a také první hattrick v kariéře, který nastřílel Maršoun.

Cesta k vítězství se nerodila lehce. V úvodní části nebylo utkání příliš pohledné a hrstka diváků se pohledem na ledovou plochu příliš nebavila. Až ve 14. minutě Maršoun nadvakrát protlačil puk za záda hostujícího brankáře Kříže a poslal tak domácí do vedení.
Druhá třetina začala šancí hostujícího Vlka, který ovšem tísněn Šorfa v nymburské brance nepřekonal. Hosté se mohli z vyrovnání radovat až o několik minut později. Obránce Knesl ztratil při rozehrávce puk a dva hostující hráči se sami řítili na Šorfa. Strnad nahrál Koupalovi, ten vykoupal stahovačkou bezmocného Šorfa a bylo vyrovnáno. Vedení vrátil domácím těsně před koncem druhého dějství Arnošt, který doklepnul do sítě Stehlíkovu přihrávku.
Na začátku závěrečné periody provětral lapačku hostujícího brankáře aktivní Maršoun. Ten samý hráč  se při dalším pobytu na ledě mohl podruhé radovat z gólu, když z brankoviště dorazil puk do sítě. Chvíli poté hledal v přesilové hře Maršoun Loučku, ovšem přihrávku si za vlastního brankáře srazil jeden z píseckých obránců a Maršoun se tak dosáhnul prvního hattricku v kategorii dospělých. Třetí třetina už byla přeci jen pro oko diváka mnohem záživnější než úvodní dvacetiminutovka, k vidění bylo několik šancí na obou stranách, ovšem kromě dvou Maršounových, už další góly nepadly.
Branky: 14. Maršoun (Josefus, Machač), 40. Arnošt (Stehlík), 45. Maršoun (Josefus, Loučka), 46. Maršoun (Stehlík, Kříž) – 32. Koupal (Strnad)
Rozhodčí: Barek – Tasch, Urubčík
Vyloučení: 7:7, navíc Parýzek (P) 10 min os tr., + ok
Využití: 1:0,
Oslabení: 0:0
Diváci: 140
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:1
Sestava Nymburka: Šorf – Kříž, Hejda, Knesl, Loučka, Eliáš, Rittig, Mašek – Eis, Arnošt, Stehlík – Kolouch, Bičiště, Štěpánek – Maršoun, Josefus, Machač – Planý, Král.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace