1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

09. 12. 2007

Nymburk už vedl proti Písku o tři branky, hosté ale dokázali ještě vyrovnat. Zásluhou Dvořáka však Nymburk přeci jen urval vítězství a tři body.

Nymburk se dostal do vedení už ve 3. min, kdy se dorážkou prosadil Sem. Po zbytek třetiny měli více ze hry hosté ovšem jejich střely nebyly nebezpečné a brankář Jágr si s nimi dokázal poradit.
Zásluhou přesných pokusů Nýče a Šimka se Nymburk dostal během druhé třetiny už do třígólového vedení. Pak si však domácí vybrali slabší chvilku a v závěru druhé části hry se tříbrankový náskok snížil na jednobrankový. Hosté totiž Řehořem a pak ve využité přesilovce po střele Vokatého dvakrát skórovali.
V poslední části hry se hosté dlouho marně snažili o vyrovnání. Nymburk ubránil i půlminutové oslabení ve třech proti pěti, pak však předvedl ukázkový námaz Turinský, který zachytil Hovora a po jeho přihrávce vyrovnal Kašpar. Neuběhly však ani dvě minuty, Kříž se v přesilovce napřáhl od modré a Dvořák pohotovou dorážkou poslal opět Nymburk do vedení. Domácí už těsný náskok udrželi, i když se ještě museli bránit v oslabení. Hosté dokonce i odvolali brankáře, ale ani v šesti proti čtyřem se jim už vyrovnat nepodařilo.
Branky: 3. Sem (Dulovec), 27. Nýč (Dvořák), 35. Šimek (Fišer, Kumstát), 56. Dvořák (Kříž, Kadeřábek) – 39. Řehoř (Míka), 40. Vokatý (Hovora), 54. Kašpar (Hovora)
Rozhodčí: Hribik – Goder, Svoboda
Vyloučení: 10:9
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 250
Třetiny: 1:0, 2:2, 1:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:3, 4:3
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Kumstát, Sem, Krejčík – Dvořák, Nýč, Hertl – Fišer, Šimek, Martinec – Tondr, Turinský, Dulovec – Kadeřábek 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace