1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 4:4 pp (1:3, 1:1, 2:0)

17. 01. 2007

Nymburk prohrával v utkání dvakrát o dva góly nakonec však dokázal v poslední třetině vyrovnat. V prodloužení se mohl Nymburk radovat i z výhry, ovšem Nýčův pokus skončil na tyči Pinkasovy branky.

První pětiminutovku zápasu měl Nymburk famózní. Po premiérovém gólu Plíhala v Nymburském dresu zamkl Nymburk svého soupeře v obranné třetině a vytvořil si velký tlak. Stačila však malá nepozornost obrany, které ujel Holec. Jeho sólo Kremina zlikvidoval, jenže poskakující puk před brankovištěm nedokázal Plíhal odpálit pryč a dojíždějící Filipi se v jednoduché pozici nemýlil. Hosté pak donutili svojí aktivní hrou domácí k několika chybám v rozehrávce. Jednu takovou chybu hasil Zeman faulem a přesilovku hosté okamžitě využili. Minutu na to rozehrál Zeman puk přímo na hůl Míky, který bombou nad Kreminovo rameno potřetí rozvlnil sít za zády nešťastného gólmana.
V úvodu druhé třetiny se domácím podařilo zásluhou Šimka snížit, ovšem v polovině utkání vedli hosté opět o dvě branky. Matouška, který nahradil od začátku druhé třetiny Kreminu, prostřelil od modré tečovanou ranou F. Procházka.
V poslední třetině však hosté náskok nedokázali udržet. Nejprve v přesilovce snížil Hertl, a o vyrovnání se postaral střelou od modré Kos. Vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby.
V prodloužení mohl rozhodnout o vítězství Nymburka Nýč, jeho střelu však zastavila tyč Pinkasovy branky. Na druhé straně pak musel likvidovat sólo Kašpara Matoušek.
Branky: 2. Plíhal (Jágr, Lipták), 24. Šimek (Kos), 46. Hertl (Kos), 48. Kos (Šimek) - 5. Filipi (Holec, Květoň), 14. Holec (Květoň, Filipi), 15. Míka, 30.  Kašpar (F. Procházka, Kica)
Rozhodčí: Nečas - Arazimová, Orlický
Vyloučení: 5:7, navíc Kosejk (N), Kořánek (P) 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:3, 1:1, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4
Sestava Nymburka: Kremina (od 21. Matoušek) - Kos, Kříž, Zeman, Kosejk, Sem, Plíhal, Krejčík - Dvořák, Šimek, Ludvík - Culka, Nýč, Hertl - Jágr, Lipták, Dulovec - Martinec, Maršík

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace