1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - IHC Písek 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

14. 09. 2016

Za třicetistupňového vedra vstoupili nymburští hokejisté do sezóny vítězstvím. V úvodním zápase nového ročníku druhé ligy porazili na domácím ledě tým Písku.

První třetina nabídla zajímavý hokej se spoustou příležitostí na obou stranách. Jako první se z gólu radovali domácí, když pěknou akci celé formace zakončil Knesl. Chvilku nato ale domácí nepřesně střídali a hostující Hanus střelou mezi nohy domácího brankáře vyrovnal.
Hosté se o první přestávce zdrželi v kabině a tak na začátku druhé periody měli domácí dvojnásobnou přesilovku, kterou zásluhou Stehlíka využili. Nymburští měli ještě několik šancí, postupně se ze hry vytráceli a druhá polovina druhé dvacetiminutovky už byla zcela v režii hostí. Ti ale svoji velkou převahu nedokázali využít, naopak těsně před koncem prostřední třetiny udeřili domácí potřetí. Stehlík našel před Pipkem neobsazeného Šimka a nymburský kapitán měl dostatek času pohrát si se soupeřovým gólmanem.  
Na začátku třetího dějství překonal hostujícího brankáře Pipka Saňa počtvrté a akcie hostí klesli na minimum. Domácí si hlídali vedení, navíc v 51. min. se po závaru trefil přesně pod víko Pýcha a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. Píseckým se ještě podařilo snížit, když potrestali Loučkovo držení, ovšem žádné další drama už se nekonalo. Hokejisté Nymburka si tak připsali do tabulky první tři body za vítězství.   
„Jsem rád, že se nám podařilo vkročit do nové sezóny vítězstvím. Vstup do zápasu jsme měli dobrý. Ve druhé třetině jsme vstřelili dvě klíčové branky, ačkoli jinak byl náš herní projev v této části nejslabší a soupeř nás přehrával. V závěrečné třetině už jsme se zaměřili na střední pásmo a utkání dovedli do vítězného konce,“ radoval se na konci zápase trenér nymburského celku Pavel Bičiště.  
Branky: 9. Knesl (Bičiště, Ječný), 21. Stehlík (Šimek, Kříž), 39. Šimek (Stehlík), 44. Saňa (Kuzďas, Smejkal), 51. Pýcha (Bičiště, Eis) – 11. Hanus (Vlk, Urbanec), 54. Urbanec (Vlček, Hanus)
Rozhodčí: Jechoutek
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 120
Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Loučka, Knesl, Pýcha, Novák, Saňa, Rittig – Josefus, Stehlík, Šimek – Eis, Bičiště, Ječný – Smejkal, Arnošt, Barbora – Kuzďas

Fotografie Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace