NED Hockey Nymburk - IHC Písek 5:3 (3:0, 0:1, 2:2)

03. 12. 2016

V 19. kole druhé hokejové ligy zvítězili nymburští hokejisté na domácím ledě nad týmem Písku.

Domácí hokejisté začali utkání skvěle. Už na konci páté minuty totiž otevřel skóre zápasu domácí kapitán Šimek. V závěru prvního dějství přidali nymburští hokejisté další dvě branky, když se trefili Smejkal s Eisem a domácí šli poprvé do kabin s klidným tříbrankovým náskokem.
Druhá třetina už z domácího pohledu nebyla tak produktivní jako úvodní část. Znovu se totiž nymburským hráčům píseckého brankáře překonat nepodařilo, naopak strážce domácí branky Brázdil jednou kapituloval. Na přelomu druhé a třetí třetiny byl na pět minut, plus do konce zápasu vyloučen domácí Bičiště, ovšem hosté tuto přesilovku nevyužili. Udeřili až poté, co domácí hráli v plném počtu. Nejprve se trefíl Sýbek a krátce poté Vlček. Z tříbrankové náskoku domácích tak rázem nebylo nic a na ukazateli skóre svítil vyrovnananý stav 3:3. Euforie z vyrovnání však vydržela píseckým jen něco málo přes minutu. Přesně minutu a čtrnáct vteřin po vyrovnávací brance totiž vrátil vedení na nymburské hokejky svým druhým gólem v zápase kapitán domácího celku Šimek. Hosté se marně snažili o vyrovnání a v závěru svou snahu za vyrovnáním podpořili odvoláním brankáře a zkusili hru v šesti. Srovnat skóre se jim však nepodařilo, naopak z hole Ječného inkasovali do prázdné branky rozhodující gól.
Branky: 5. Šimek (Kříž, Hes), 18. Smejkal (Stehlík, Novák), 20. Eis (Kuzďas, Bičiště), 49. Šimek (Pýcha), 60. Ječný (Šimek) – 35. Drda (Keska, Koupal), 44. Sýbek (Vlček), 48. Vlček (Pavlíček)