1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – KL Vajgar Jindřichův Hradec 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

22. 02. 2012

Ani ve třetím zápase prvního kola play off nedokázali nymburští hokejisté nalézt recept na tým Jindřichova Hradce. Potřetí prohráli a po celkem dobře odehrané sezóně jsou tak vyřazeni z play off nečekaně rychle.

„Dnešní zápas byl z naší strany nepovedený. Ze začátku tam byly nějaké šance, já sám jsem měl dvakrát prázdnou bránu. Byli jsme už unavení. Celé play off jsme hráli prakticky v šestnácti lidech. Ve třetí třetině jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale bylo to špatné a už se nám nevedlo. Proti Jindřichovu Hradci se hraje hrozně špatně. Rozhodnul první zápas, který nám utekl,“ řekl po utkání zklamaný domácí útočník Dominik Tregl.
Nymburk začal utkání velmi dobře a udržoval si stálý tlak, jenže Kubeš odolával. Až ve 12. min. nestačil na Eisovu dorážku a Nymburk se tak dostal poprvé ze všech tří zápasu do vedení. to však trvalo jen krátce, neboť hosté ujeli dva na jednoho a Kocar zakončoval do prázdné branky. Znovu poslat domácí do vedení mohl Martinec, který si položil brankáře Kubeše, ale přesto ho nedokázal překonat.
V úvodu druhé části přečkali nymburští více než minutu a půl dlouhé dvojnásobné oslabení a sami si pak třikrát za sebou zahráli přesilovku, jenže skóre se neměnilo. Až na konci třetiny nechala obrana před brankou nehlídaného Milotinského, který poslal hosty do vedení.
Do třetí třetiny domácí trenér Bičiště ve snaze zvrátit nepříznivý výsledek zamíchal se sestavou, ovšem domácím to už nepomohlo. Ve 46. min. inkasovali v oslabení potřetí a tento gól je definitivně zlomil. Hra byla chaotická, domácím odskakovaly puky a vypadlo, že hráči již hodili flintu do žita.  V závěru inkasovali v dalším oslabení počtvrté a dojem z nepovedeného utkání už nezlepšila ani Martincova korigující trefa.
Branky: 12. Eis (Vlach), 58. Martinec (Vaľko, V. Dvořák) – 15. Kupec (Kocar), 38. Milotínský (Skokan, Kocar), 46. Heršálek (Milotínský, Voříšek), 56. Kupec (Kocar)
Rozhodčí: Jebavý
Vyloučení: 5:7, navíc Kubeš (JH) 10 min. os. tr.
Využití: 1:2
Diváci: 300
Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:4, 2:4
Sestava Nymburka: Kocián – Drak, Sem, Vlach, F. Dvořák, Cicvárek, Kozák – Velechovský, Tregl, Vaľko – Němeček, Sirotek, Martinec – V. Dvořák, Eis, Štěpán – Rys

foto Jiří Pulda

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace