1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Jindřichův Hradec 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

03. 12. 2008

V domácím zápase proti Jindřichovu Hradci si Nymburk připsal už čtvrtou porážku v řadě. Domácí hráči naprosto selhali v koncovce a když se nemohli spolehnout ani na chybujícího Jágra bylo o vítězi utkání jasno.

Během první třetiny by si asi jen málokdo vsadil na takový konečný výsledek, jaký svítil na světelné tabuli po skončení zápasu. Na hostujícího brankáře se totiž od začátku valil útok za útokem, domácí předváděli krásný hokej plný vtipných kombinací na jeden dotek ovšem doslova hořeli v koncovce. Při Kubešovi přitom stálo několikrát obrovské štěstí neboť vystřelené puky ho trefovali aniž by musel jakkoli zasáhnout. Takto do něj mířili postupně Turinský, Toma a Mrňa. Ve 13. min. byl v úniku zahákován Mrňa, ale ani Zelenka nenašel z trestného střílení recept na hostujícího gólmana. Hosté zahrozili prakticky jedinkrát, to když v oslabení mířil do tyče Zykin. Přesto se nakonec z gólu radovali. Jágr se snažil rozehrát hokejkou puk, jenže ten mu ji přeskočil a pomalu se došoural až za brankovou čáru.
Také ve druhé části pokračovala převaha domácího týmu. I když šancí na straně domácích ubylo, přesto měli více ze hry. Jenže stačil jeden jediný útok hostů a Dvořák zvyšoval na 0:2. Vzápětí předvedl nádhernou individuální akci domácí Mrňa, který nabral rychlost, přešel přes obránce, položil si Kubeše, ovšem zasunout puk do odkryté branky už nedokázal. Šest sekund před druhou sirénou pak neudržel Jágr nepříliš prudkou střelu Dostála a Šťastný potrestal gólem i druhé zaváhání domácího gólmana.
V úvodu poslední části hry obral váhajícího Vlacha o puk Kurikka a Zykin se tvrdou ranou nemýlil. Potom hosté neproměnili více než dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku a vzápětí přišel trest. Krätzer v přesilovce rozptýlil Kubešovi myšlenky na vychytanou nulu a rozradostnil hrstku fanoušků, která ještě zůstala v hledišti. Minutu před koncem mohl navíc střelou do prázdné branky korigovat stav domácí Kadeřábek, jenže jeho neúspěšná střela jen znásobila střelecké trápení, které domácí hokejisty provázelo celé utkání.
Branky: 56. Krätzer (Toma, Kříž) – 19. Mäkäle, 30. Dvořák (Mazanec), 40. Šťastný (Mrázek, Dostál), 44. Zykin (Kurikka)
Rozhodčí: Stolín – Goder, Maštalíř
Vyloučení: 8:9, navíc Bláha (JH) TS
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1
Diváků: 250
Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1
Vývoj skóre: 0:4, 1:4
Sestava Nymburka: Jágr – Švácha, Sem, Vlach, Kříž, Vošmik, Šafář – Toma, Krätzer, Mrňa – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Škaloud, Turinský, Zelenka   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace