1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Jindřichův Hradec 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

17. 09. 2006

Ve vyrovnaném utkání se nakonec přiklonilo štěstí k domácímu týmu a ten těsným rozdílem nad exprvoligovým Vajgarem zvítězil.

Utkání začalo pro Nymburk skvěle. Už na konci první minuty totiž přesně zamířil Sirotek a poprvé překonal jindřichohradeckého brankáře Štůralu. Domácí měli i další šance, ale Martinec ani Fišer nebyli úspěšní. Naopak hosté potrestali nedisciplinovanost domácích a ve dvojnásobné přesilovce zásluhou J. Cmunta vyrovnali. Vzápětí zachránila nymburské po střele Beránka tyč.
V prostřední třetině tempo hry opadlo a na ledě to byl spíše bojovný než pohledný hokej. Nymburk sice ve čtyřminutové přesilovce hosty zatlačil do jejich obranného pásma, ale početní výhoda nakonec zůstala nevyužita. Hosté zahrozili až ve 39. min., kdy se dostal do tutové šance R. Cmunt, jenže Kremina vytáhl zákrok večera a fantastickým zákrokem lapačkou soupeřovu šanci chytil.
Také hosté měli možnost dlouhé přesilovky, když Jágr inkasoval pětiminutový trest, ale domácí se v oslabení dobře bránili. Navíc Turinský vypíchl hostům puk a Fišer proměněným nájezdem poslal Nymburk do vedení. Hosty inkasovaný gól ve vlastní přesilovce omráčil a domácí si pak už tři body v pohodě uhlídali.
Branky: 1. Sirotek (Kříž), 50. Fišer (Turinský) – 10. J. Cmunt (Vachulka, Chmel)
Rozhodčí: Kareš – Kis, Špringl
Vyloučení: 9:7, navíc Jágr (N) 5+dku, Korbela 10 min. os. tr.
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 300
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Krejčík, Bartoníček – Culka, Nýč, Dulovec – Jágr, Sirotek, Šimek – Ludvík, Turinský, Fišer – Lipták, Dvořák, Martinec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace