1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Jindřichův Hradec 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

23. 12. 2007

Nymburští hokejisté se už asi viděli u stromečku a přesně týden po vítězství nad prvními Benátkami se nedokázali proti poslednímu celku tabulky brankově prosadit. Hosté po celý zápas poctivě bránili, jejich precizní hru dozadu navíc podpořil skvělým výkonem brankář Kubeš. Naopak Nymburk se tentokrát na svého fantoma Jágra spolehnout nemohl.

Domácí nezačali utkání dobře. Už ve 2. min. přišla chyba na obranné modré a z následného obléhání branky zamířil hostující Michal Ištvánik do tyče. Neuběhla však ani minuta a hosté se radovali z gólu, když Mikš potrestal Vondrlíkovo vyloučení a střelou přes vyrážečku poprvé překonal Jágra. Po gólu následovala série tří nevyužitých přesilovek Nymburka, stejně si pak při dvou početních výhodách vedli o hosté. V závěru třetiny měli ještě domácí další dvě přesilovky ani ty ale nevyužili. Nymburk odehrál v první třetině čistých 10 min. v početní výhodě, hosté však všechny oslabení v pohodě ubránili.
Také druhá dvacetiminutovka začala přesilovkou Nymburka, ale z gólu se radovali hosté, když Mazanec opět střelou přes vyrážečku překonal podruhé Jágra. Po druhém inkasovaném gólu se z hlediště začal ozývat pískot a to přeci jen probudilo mdle působící domácí hokejisty a v poskytnuté výhodě zásluhou Nýče snížili. Z následného tlaku však Nymburk nic nevytěžil a když Jágr neudržel Dvořákovu střelu, kterou si sám střílející dorazil do sítě, vedli hosté opět o dva góly.
Hned v úvodu poslední třetiny vykřesal naději pro Nymburk Dvořák, který tečoval Hertlovu ránu z rohu. Za minutu ale zchladil nymburské nadšení tentokrát jindřichohradecký Dvořák, který překvapil střelou od modré domácího brankáře. Až do konce zápasu se hrálo prakticky jen na jednu branku, hosté však už zásluhou skvělého Kubeše neinkasovali. Ustáli dokonce i minutu a půl dlouhé oslabení ve třech.
Branky: 27. Nýč (Hertl), 41. Dvořák (Hertl, Nýč) – 3. Mikš (Dvořák), 22. Mazanec (Ištvánik Michal), 37. Dvořák (Formánek), 43. Dvořák (Formánek)
Rozhodčí: Úlehla
Vyloučení: 8:13
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1
Diváků: 250
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Zeman, Kos, Kumstát, Krejčík, Sem – Dvořák, Nýč, Hertl – Fišer, Šimek, Martinec – Vondrlík, Sirotek, Dulovec 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace