1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar J. Hradec 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

26. 09. 2010

Konečně výhra. Nymburští hokejisté si můžou oddychnout. Po třech prohrách získali ve 4. kole první tři body za vítězství nad Jindřichovým Hradcem. K prvním bodům pomohli i dvě nové tváře, které se nymburském dresu objevili. Obránce Martin Tondr a brankář Robin Blažíček. Skvělý víkend prožil útočník Pavel Němeček, který se v pátek trefil 4x za juniorku a v také v zápase proti Jindřichovu Hradci se zapsal do listiny střelců.

Nymburk vstoupil do zápasu ve velkém náporu, k čemuž mu pomohly i fauly hostujících hráčů. Z převahy však domácí žádnou branku nevytěžili. Naopak po ojedinělé chybě zůstal před Rücklem zcela sám Dolina hosté šli do vedení. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Sirotek přihrával zpoza brány mezi kruhy a od bruslí jindřichohradeckého Tupého se puk odrazil za Kubešova záda.
Na začátku druhé části hry inkasoval pětiminutový trest Tondr a hosté šli v přesilovce opět do vedení. Dolina napravil svoji chybu z první třetiny a přesnou ranou od modré podruhé překonal Rückla. V polovině zápasu domácí vystřídali brankáře a místo Rückla putoval do brány Blažíček. Vzápětí se domácím podařilo vyrovnat, když se v přesilovce prosadil dorážkou Hataš. Hosté dál dopláceli na svoji disciplinovanost a při dvojnásobném oslabení musel brankář Kubeš lovit po střele Zvolenského potřetí puk zpoza svých zad. Tentýž hráč přidal při svém dalším pobytu na ledě další branku a tak se šlo podruhé do kabin za stavu 4:2.
V poslední dvacetiminutovce už si domácí hlídali vedení a hosté ohrožovali Blažíčkovu branku jen střelami z dálky. Domácí navíc přidali v 50. min. po pěkné kombinaci celého útoku pátou branku o výsledku bylo rozhodnuto.
Branky: 17. Sirotek (Klíma). 33. Hataš (Zákoutský, Šimek), 35. Zvolenský (Liška, Hataš), 37. Zvolenský (Liška, Šimek), 50. Němeček (Vacek, Martinec) – 13. Dolina (Maschanov, Tupý), 26. Tupý (Skokan)
Rozhodčí: Würtherle – Frodl, Špůr
Vyloučení: 3:10, navíc Tondr (N) 5+dku, Maschanov 10 min. os. tr., Heršálek (oba JH) 5+dku
Využití: 2:1
Diváků: 220
Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2
Nymburk: Rückl (od 31. Blažíček) – Müller, Hataš, Zákoutský, Tondr, Vlach, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Šimek, Liška, Zvolenský – Němeček, Martinec, J. Hladík – Vacek
     
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace