NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0 - 0:1)

18. 02. 2012

V úvodním zápase prvního kola play off se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech. V nich uspěli jindřichohradečtí hokejisté, kteří se tak ujímají v sérii hrané na tři vítězství vedení. Nymburští hokejisté nastoupili do zápasu s pomalovanými obličeji, ovšem ani tento rituál jim k vítězství nepomohl.

První utkání play off přineslo vše, co k tomu patří. Hokej slušné úrovně se spoustou osobních soubojů a šancí na obou stranách. V brankách však stáli dva výborní gólmani, kteří v základní hrací době i v prodloužení pustili za svá záda každý jedinou branku. O trochu více však měl přeci jen hostující Kubeš a především díky jemu a jeho skvělým zákrokům dokázali hosté vyhrát.
Hosté se dostali do vedení na konci 12. minuty, když zůstal Milotinský sám před Kociánem a otevřel tak skóre zápasu. Vzápětí na druhé straně zachránila Kubeše po Štěpánově střele tyčka.
Ve druhé třetině našel v přesilovce Sem skvěle Martince, jenže ten nedokázal přehodit brankařův beton. V tom samém oslabení ujel hostující Milotinský, proti kterému zase předvedl parádní zákrok Kocián. Šance se střídaly na obou stranách a diváci se rozhodně nenudili. Vyrovnat se domácím podařilo až ve 47. minutě. Tregl si v početní výhodě vzal puk, obehrál tři protihráče a tvrdou a přesnou ranou překonal Kubeše. Vzápětí zachránil domácí od pohromy Šefl, který před prázdnou bránou vyrazil puk z hokejky Mazance. Do konce základní části už se skóre nezměnilo a tak přišlo na řadu desetiminutové prodloužení. V něm ujel hned v první minutě Milotínský, a svoji střelu otřel o břevno. V čase 63:46 pak došlo k málo vídané situaci, když po jednom ze soubojů v rohu kluzišti prokopli hokejisté díru do mantinelu. Otvor musel být opraven a tak se hráči odebrali do kabin. Zbytek prodloužení se dohrával po bezmála půlhodinové přestávce. Ani tak se ale o vítězi nerozhodlo a tak přišly na řadu nájezdy. V první sérii se nemýlil domácí Sirotek ani hostující Voříšek. Ve druhé sérii neuspěl Velechovský stejně jako Kocar. Ve třetí sérii proměnil Vaľko a hostující Procházka musel dát, což se mu podařilo. Po třetí sérii se otočilo pořadí a začali hosté. Procházka byl opět úspěšný, jenže domácí Vaľko už nedal a tak bylo rozhodnuto.
Branky: 47. Tregl – 12. Milotínský (Mazanec), Procházka rozhodující SN
Rozhodčí: Nečas
vyloučení: 2:5