1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

19. 12. 2010

Ve 23. kole druhé hokejové ligy nestačil Nymburk na Jindřichův Hradec a prohrál. Nymburku se nepodařilo zastavit jindřichohradeckou vítěznou sérii a tak hokejisté z jihu Čechu natáhli svoji neporazitelnost na pět zápasů v řadě. Domácí hokejisté prohrávali po dvou třetinách už o tři branky, v poslední části se dokázali dotáhnout na rozdíl jediné, ovšem na vyrovnání už jim nezbyly síly. Zajímavostí utkání bylo, že každý z brankářů vytáhl po jednom fantastickém zákroku, který nebývá často k vidění.

Nymburk začal utkání na čtyři kompletní řady, ovšem to úspěch nepřineslo. Čtvrtá lajna při svém druhém pobytu na ledě inkasovala, po té co Procházka s Dvořákem zakončili úspěšně brejk dva na jednoho. V 16. min. pak inkasovala třetí lajna. Šimek nepřesně rozehrál a hosté s notnou dávkou štěstí podruhé překonali Vajnera.
Na začátku druhé části přišlo první vyloučení v zápase. Na trestnou zamířil domácí Zvolenský a hosté po 8 vteřinách přesilovku využili, když se od modré přesně trefil Mazanec. Na druhé straně mohl snížit Dvořák, sám před Kubešem si ale nedokázal zpracovat přihrávku. Krátce na to mířil Sirotek do zcela odkryté branky hostů, jenže Kubeš puk letící v půlmetrové výšce dokázal nataženou hokejkou vyrazit a předvedl svůj zákrok večera.  
Poprvé inkasoval Kubeš až na začátku třetí třetiny, po té co od modré vše propálil Cicvárek. Hned na to hosté chybovali v rozehrávce a Turinský ze samostatného nájezdu snížil na rozdíl jediné branky. Minutu na to měl v přesilovce na hokejce vyrovnání Klíma, jenže těsně minul. Hosté už si vedení po zbytek utkání i přes tlak Nymburka pohlídali. Definitivě mohl rozhodnout jindřichohradecký Bula, který si blafákem položil Vajnera, puk letící do sítě však Vajner fantasticky vyrazil betonem vykopnutým do vzduchu. Nymburku nepomohla k vyrovnání ani krátká power play.
Branky: 41. Cicvárek (Sirotek), 45. Turinský – 8. Procházka (Dvořák, Kupec), 16. Mařík (Mazanec), 22. Mazanec (Zíb, Milotinský)
Rozhodčí: Prchal – Ondráček, Vaněk
Vyloučení: 2:3
Využití: 0:1
Diváci: 260
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0
Vývoj skóre: 0:3, 2:0
Nymburk: Vajner – Hataš, Müller, Krejčík, Sem, Houser, Zákoutský, Pánek, Cicvárek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Velechovský, Turinský, Liška – Němeček, Šimek, Vacek – Zvolenský, Kinkor, Tregl  
   
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace