NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

09. 12. 2009

Nymburk se představil v mistrovském utkání po desetidenní přestávce. Hosté přijeli pouhých 45 minut před začátkem zápasu a přestože jen taktak stihli rozbruslení, odváží si z Nymburka tři body. Jediným střelcem Nymburka byl Lukáš Krejčík, který si minulý týden připsal v dresu Mladé Boleslavi svůj první extraligový start.

První třetina přinesla výborný hokej. Nymburk v úvody nevyužil tři přesilovky a spousty šancí. Skóre zápasu tak překvapivě otevřeli z nenápadné akce hosté, když Skokan překonal Rückla. Nymburk vyrovnal při hře 4 na 4. Martinec s L. Krejčíkem dobře forčekovali což mělo na následek gól v Hnízdilově brance.
Do druhé třetiny nastoupil Nymburk jako vyměněný. Domácí hráči předváděli hodně utrápený hokej, lehkost se zcela vytratila a tak se hrál hodně nezáživný hokej. V polovině utkání ubránili domácí téměř dvouminutové dvojnásobné oslabení, následoval však další zbytečný faul Sirotka a tentokrát hosté přesilovku využili za 9 vteřin. Krátce před druhou sirénou navíc přidal z nájezdu další branku Mazanec a tak šel Nymburk do kabin s dvoubrankovým mankem.
Hned v úvodu třetí části hry neproměnil domácí Němeček samostatný nájezd, to však bylo ze strany domácích vše. Pokračovali v utrápeném výkonu a hosté si v pohodě hlídali náskok.  Domácí nevyužili ani další přesilovky, naopak v čase 57:40 počtvrté inkasovali. Poslední slovo přesto patřilo domácím. V poslední minutě dostal při samostatném nájezdu v oslabení sekeru L. Krejčík a sám pak proměnil nařízené trestné střílení.
Branky: 17. L. Krejčík (Martinec), 60. L. Krejčík TS – 12. Skokan (Bula), 32. Kupec (Šulčík), 39. Mazanec (Voříšek), 58. Kupec (Dvořák, Šulčík)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 6:9