NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

14. 10. 2012

V dalším pokračování druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk doma nad Jindřichovým Hradcem. Hosté si v průběhu první třetiny vypracovali dvoubrankový náskok, domácí však ve zbytku zápasu otočili stav skóre na svoji stranu a získali důležité tři body.

Nymburk nezažil dobrý vstup do zápasu. Na konci třinácté minuty nahodil hostující obránce Tržil puk od modré a ten po teči skončil až za Matouškovými zády. Krátce na to se střelou přes obránce prosadil Přibyl a hosté vedli 0:2. Domácím se v koncovce dlouho nedařilo. Až na konci první části hry stálo při domácích štěstí, když Belayův pokus skončil s přispěním hostujícího obránce v Jindřichohradecké síti.
Ve druhé části ke změně skóre nedošlo, ačkoli k tomu měly oba týmy několik příležitostí. Střelci obou týmů však mířili buď mimo, nebo do připravených chráničů obou brankářů.
Až na začátku poslední dvacetiminutovky potrestali domácí dvojnásobné vyloučení hostí a díky Sedlákovi vyrovnali. Ve 49. min. vyrobil obrovskou chybu jindřichohradecký Procházka, kterého obral o puk Velechovský. Domácí útoční se nijak nerozmýšlel a pohotovou střelou překonal Kubeše potřetí. Hosté po inkasovaném gólu přidali na rychlosti a snažili se až do konce zápasu o vyrovnání. V čase 58.19 byl vyloučen domácí Cicvárek, hosté si vzali oddechový čas a po něm nastoupili na led v šesti proti čtyřem. Přes velký tlak a obrovskou šanci Kupce se jim však vyrovnat nepodařilo.
Branky: 19. Belay, 42. Sedlák (Malinský), 49. Velechovský – 13. Tržil (Trummer), 16. Přibyl (Štěpán)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 4:6