1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

12. 01. 2014

Ve 26. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk doma nad Jindřichovým Hradcem. Jedním z hlavních strůjců vítězství byl brankář Pavel Bílek, který ani jednou neinkasoval a v letošní sezóně vychytal již podruhé čisté konto. Vedle výborného Bílka to byl především kolektivní a trpělivý výkon celého týmu, který slavil úspěch nad nepříjemných soupeřem.

O první branku utkání se postaralo v přesilovce duo Král – Stehlík. Nejlepší hráč v kanadském bodování celé druhé ligy Král našel Stehlíka a ten „angličanem“ otevřel skóre zápasu. Hosté odpověděli příležitostí Kocara, Bílek se ale stihnul včas přesunout a šanci lapil. V závěru třetiny se domácí brankář vydal daleko z brankoviště a obránce Herna jej musel zastoupit na brankové čáře. Celý nápor hostů vyústil ve vyloučení domácího Dvořáka. V oslabení se však Nymburk radoval z druhé branky. Dulovec skvěle zapracoval za brankou hostí a Bičiště opět s pomocí brankové konstrukce překonal podruhé Bláhu.
Hodně vytažený forčekink jindřichohradeckých dělal domácím problémy i ve druhé části hry,  hosté toho ale nedokázali nijak využít. Naopak ve 28. min. se po buly dostal ke střele Kuzďas, jeho střelu perfektně tečoval Dulovec a domácí vedli již o tři branky. V polovině zápasu pak domácí nevyužili 46 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, při které mířil Stehlík pouze do břevna. Chvíli nato putoval na trestnou domácí Cicvárek, jenže oslabení vyšlo domácím opět skvěle, když hostující obraně upláchnul Šimek a svůj nájezd zakončil gólem. V poslední minutě druhé třetiny hosté spálili své dvě zřejmě největší šance zápasu. Nejprve Voříška vybruslil Bílek a za pár vteřin vyzrál domácí fantom i na Mazance.
V poslední dvacetiminutovce se již skóre nezměnilo. Hostující Mavrojanidis totiž napálil pouze břevno a při dalších příležitostech hostů si Bílek pohlídal shutout. Ani domácí již branku nepřidali, i když Dulovec se prokličkoval ke dvěma šancím. Nevyužita zůstala i téměř dvouminutová dvojnásobná přesilovka hostů.
Branky: 10. Stehlík (Král), 20. Bičiště (Dulovec), 28. Dulovec (Kuzďas, Bičšitě), 38. Šimek
Rozhodčí: Jechoutek – Nepomucký, Žemlička
Vyloučení: 7:5
Využití: 1:0
Oslabení: 2:0
Diváci: 230
Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0
Sestava Nymburka: Bílek – Cicvárek, Kříž, Procházka, Kuzďas, Dvořák, Herna – Toma, Král, Stehlík – Dulovec, Bičiště, Šimek – Tregl, Sirotek, Martinec – D.Protivný, Chvojka       

Foto: Vlastimil Čech
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace