1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:3 (2:1, 1:0, 2:1)

15. 12. 2016

Ve 21. kole druhé hokejové ligy vyhráli nymburští hokejisté nad týmem Jindřichova Hradce.

Úvod zápasu se nesl ve znamení převahy domácího týmu, čemuž pomohla i přesilová hra. V ní během pěti vteřin orazítkovali tyč a břevno Hes se Šimkem. Gólu se ale domácí hokejisté dočkali až v 6. minutě, kdy Ječný tečoval Šimkovu ránu. Chvíli nato opět zachránila hostujícího brankáře Formánka branková konstrukce, když tentokrát mířil do tyče Tomáš Jandus. Vzápětí však přišla chyba v rozehrávce a důrazný Jaša vyrovnal. Po špatně sehrané přesilovce nymburského týmu, kdy si více šancí připravili oslabení hosté si domácí spravili chuť ve 14. minutě, kdy si Bičiště sám dorazil svoji střelu, kterou Formánek jen vyrazil před sebe.
Na začátku druhé části domácí připravili tři obrovské šance, ovšem ani jednu nevyužili. Nejprve se ocitnul sám před Formánkem Bičiště, poté si tentýž hráč vylámal zuby na hostujícím brankáři v samostatném nájezdu a nakonec přestřelil zpola odkrytou bránu i Smejkal. Poté aktivita z domácích hokejek zmizela a hosté trestali. Po další chybě v obranném pásmu se ocitnul sám před Brázdilem Svatuška, který se štěstím procpal puk za záda nymburského brankáře. V poslední minutě druhé části pak zachraňoval Nymburk domácí brankář znovu, když proti Šmerhovi vytasil skvělý zákrok betonem.
Ve třetí části se domácí marně snažili atakovat hostující branku a hosté stále hrozili z nebezpečných brejků. V 54. minutě se hostům podařilo jeden z brejků využít, když se z dorážky prosadil Kohút. Na střídačce hostů zavládla obrovská radost a euforie. Domácí hokejisté ve snaze o odvrácení blamáže zapnuli na plné obrátky a výsledkem byl parádní rychlý protiútoku Eise a zakončujícího Bičiště, který konečně  protrhnul svoji střeleckou smůlu. Vzápětí hosté faulovali a v přesilové hře se domácí obránce Hes nad ničím nerozmýšlel a propálil výborně chytajícího Formánka počtvrté. Závěr už si domácí hráči pohlídali a překvapivě těžce vybojované vítězství uhájili.
Branky: 6. Ječný (Šimek, Hes), 13. Bičiště (Tomáš Jandus), 57. Bičiště (Eis), 58. Hes (Kříž) – 10. Jaša (Lazorišák, Šalamoun), 31. Svatuška (Vantuch), 54. Kohút (Bureš)
Rozhodčí: Vokřál – Zmeškal, Gabriel
Vyloučení: 3:5, navíc Zderadička, Šmerha (oba JH) 10 min. os. tr.
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 200
Třetiny: 2:1, 0:1, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Hes, Kříž, Pýcha, Knesl, Saňa, M. Jandus, Novák – Šimek, Ječný, Stehlík – Eis, Bičiště, T. Jandus – Ježek, Smejkal, Svoboda – Kuzďas, Barbora.

Fotogalerie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace