1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:7 (1:0, 1:3, 2:4)

06. 01. 2010

V zápase vloženého 44. kola druhé ligy prohrál Nymburk doma s Jindřichovým Hradcem. Nymburk posedmé za sebou prohrál a jeho výsledková krize se tak stále více prohlubuje.

Hráči Nymburka předváděli v první třetině pěkný hokej a i když první dvě šance si vytvořili hosté, do vedení šli domácí. Cicvárkovu ránu usměrnil do sítě Dulovec a svým prvním letošním gólem tak protrhl svoji střeleckou smůlu. Hosté mohli vyrovnat ve dvojnásobné přesile ovšem Rückl svůj tým držel.
Hned v úvodu druhé části hry domácí proměnili přesilovku a zásluhou teče Lukáše Krejčíka zvýšili na 2:0. Vzápětí se však nečekaně odrazil puk od mantinelu přímo před nymburskou branku čehož Dvořák s Mazancem využili ke snížení. Ve 27. min. zužitkovali početní převahu i hosté a bylo vyrovnáno. Krátce na to hrál Nymburk čtyřminutovou přesilovku, v ní si vytvořil obrovský tlak ovšem využít ji nedokázal. Skóre se tak znovu měnilo až v čase 35.33, kdy z mezikruží prostřelil Rückla Dvořák a hosté otočili z 2:0 na 2:3. Vyrovnání měl na hokejce Kozák, který přímo z trestné pádil sám na Kubeše, jenže jeho blafák skončil na tyči.
Na vyrovnávací branku si tak museli diváci počkat až po přestávce. Krátce po začátku hry se přesnou tečí trefil opět L. Krejčík. Uběhla ale jediná minuta a hosté znovu vedli. Dvořák v oslabení nevěděl v rohu za brankou domácích co s pukem, tak jej nahodil na Rückla a ten si puk sám srazil do vlastní sítě. Tato branka s domácími hodně zacloumala. Vzápětí nato totiž nevyužili dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, navíc krátce po jejím skončení vstřelil pátou branku Kupec. Šestou branku přidali hosté ve dvojnásobné početní výhodě a sedmý gól přidal do rozklížené obrany Dvořák, který tak zkompletoval hattrick. O kosmetickou úpravu skóre se ještě v závěru utkání postaral domácí Kořínek.
Branky: 8. Dulovec (Cicvárek), 22. L. Krejčík (Kořínek, Dvořák), 41. L. Krejčík (Sirotek), 59. Kořínek (Martinec, Sirotek) – 23. Mazanec (Dvořák), 27. Matušík (Vinogradov, Tupý), 36. Dvořák (Kupec, Chmel), 42. Dvořák (Kupec), 52. Kupec (Šulčík), 55. Šulčík (Kupec), 58. Dvořák (Kupec)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 10:13, navíc Sirotek (N) 10 min., L. Krejčík (N), Chmel (JH) 5+dku
Využití: 2:2
Oslabení: 0:1
Diváků: 250
Třetiny: 1:0, 1:3, 2:4
Sestava Nymburka: Rückl – M. Krejčík, Kořínek, Cicvárek, Drak, Sem, Kozák – Dvořák, Sirotek, L. Krečík – Dulovec, Zvolenský, Hloušek – Velechovský, Protivný, Martinec – Vacek       

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace