Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:7 (2:3, 1:3, 2:1)

23. 02. 2011

Ve druhém zápase druhého kola play off prohrál Nymburk na vlastním ledě s vítězem základní části – týmem Jindřichova Hradce. Pro Nymburk tato porážka znamená konec sezóny, naopak Jindřichův Hradec si zahraje s vítězem druhého semifinále – týmem Benešova finále. Vítěz tohoto finále postoupí do baráže o 1. ligu.

Nymburští hokejisté nevstoupili do utkání vůbec dobře. Hostujícího brankáře Kubeše nedokázali prakticky vůbec ohrozit, naopak hosté sázeli jednu branku za druhou. Už na konci 5. min. dokázal nedůrazně bráněný Stejskal poprvé překonat Blažíčka v nymburské brance. V 7. min. pak zůstal před brankou nikým nebráněn Marek Dvořák a hosté vedli 0:2. Domácí poprvé vážněji ohrozili Kubeše až v 10. min., kdy vyslal nebezpečnou střelu po ledě Vlach. Góly ale dávali hosté. V 11. min. si Kupec pohrál s nymburským obráncem a střelou z mezikruží potřetí překonal Blažíčka. Nymburk si po třetím inkasovaném gólu vzal oddechový čas. Krátká domluva trenéru k hráčům přinesla své ovoce. Domácí zvýšili svoji aktivitu a ve 14. min.  využili zásluhou Liškovi teče přesilovku. Vzápětí napřáhl z kruhů Sirotek a také jeho tečovaná střela skončila rovněž za Kubešovými zády. Jindřichův Hradec tedy šel do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.
Nástup do druhé části hry domácím hokejistům vůbec nevyšel a dá se říci, že v tomto okamžiku se utkání zlomilo ve prospěch hostů. Ti nejprve využili neočekávaného odrazu puk od mantinelu a Dvořák pohodlně skóroval do prázdné branky. Krátce na to si vybruslil od mantinelu Mařík a přesnou střelou k tyči zvýšil už na 2:5. Dvě minuty po tomto gólu vystřídal Blažíčka v nymburské brance Vajner. Náhradní nymburský brankář musel spolu se svým týmem hned na to čelit minutu a půl dvojnásobné přesile, které se dokázal ubránit. Krátce poté však Vajner nestačil na Skokanovu dorážku a tak se hosté dostali už do čtyřbrankového vedení. Ještě do konce druhé třetiny ale stačil Nymburk snížit. Vacek, vracející se přímo z trestné lavice, dostal ideální přihrávku od Sirotka a precizním blafákem nedal Kubešovi šanci.
Do poslední části si schoval svoji letošní premiérovou trefu Pánek a snížil na rozdíl dvou gólů, jenže hosté vzápětí využili zaváhání Nymburka v obranné činnosti a opět odskočili na rozdíl tří branek. Domácí Müller dokázal ještě gólem vykřesat naději, ovšem další branku už domácí nepřidali. Tři minuty před koncem mohl ještě snížit a zdramatizovat utkání Velechovský, jeho střela ale skončila na břevně.
Branky: 14. Liška (Hataš, Sem), 15. Sirotek (Sem, Hataš), 39. Vacek (Sirotek), 44. Pánek (Zákoutský, Šimek), 48. Müller (Liška) – 5. Dvořák Mi (Mařík), 7. Dvořák Ma (Kupec), 11. Kupec (Procházka), 21. Dvořák Ma (Dvořák Mi), 23. Mařík (Zíb), 31. Skokan (Milotinský, Stejskal), 46. Stejskal (Milotinský, Skokan)
Rozhodčí: Prchal
Vyloučení: 8:5, navíc Sem (N), Matušík (JH) 10 min. os. tr.