1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

06. 12. 2014

V dalším pokračování druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na domácím ledě nad týmem Jindřichova Hradce. Nymburští hokejisté předvedli po delší době hrstce věrných diváků pohledný hokej s množstvím nastřílených gólů a zaslouženě vyhráli.

První třetina, která prakticky rozhodla o osudu utkání vyšla domácím skvěle. Už na začátku čtvrté minuty vystřelil Velechovský, brankář hostí Fogl puk neudržel a Král pohotově dorazil. Hosté odpověděli dvěma velmi dobrými šancemi Špergera, toho však dvakrát vychytal domácí gólman Brázdil. Přesně po deseti odehraných minutách udeřili nymburští podruhé. Kulich nabil v přesilovce Kneslovi a jeho rána od modré se zastavila až v síti. Třetí branku přidali domácí opět v početní převaze. Po nepřehledné situaci před brankou Fogla se puk objevil před Brzákem a ten jej doklepnul za brankovou čáru.
Hosté se nevzdávali a na začátku druhé části se jim po precizně sehrané situaci podařilo zásluhou Brabce snížit. Další velkou šanci musel likvidovat Brázdil, který vychytal Milotinského. Minutu a půl před koncem se řítil sám na Fogla domácí Šimek a Zich atakoval domácího forvarda nedovoleně. Nařízené trestné střílení pak Šimek proměnil. Ještě do druhé sirény stačili ale hosté odpovědět, když se ranou od modré prosadil Procházka.
Do závěrečné třetiny už domácí nastupovala s odhodláním udržet vedení a když se navíc v 48. min. krásně pod víko trefil Šimek bylo téměř rozhodnuto. Nymburk si už vítězství pohlídal, navíc 18 vteřin před koncem přidal hostům na cestu domů ještě jednu branku dokonce ve vlastním oslabení Král.
Branky: 4. Král (Velechovský), 10. Knesl (Kulich, Bičiště), 16. Brzák (Král), 39. Šimek (TS), 48. Šimek (Knesl, Bičiště), 60. Král (Kříž, Brázdil) – 22. Brabec (Ferebauer, Trummer), 40. Procházka (Kořínek)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 6:3
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 140
Třetiny: 3:0, 1:2, 2:0
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Herna, Kříž, Cicvárek, Knesl, Kulich, Pokorný – Velechovský, Král, Brázdil – Dulovec, Bičiště, Šimek – Dvořák, Kadlec, Pácal

Foto Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace