1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)

14. 12. 2011

V dalším pokračování druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma vysoko Jindřichův Hradec. Nymburk se v tabulce vyhoupnul na 5. příčku, právě před Jindřichův Hradec. Svěřenci trenéra Pavla Bičiště již pět zápasů doma v řadě nepoznali hořkost porážky.

Domácí nezačali utkání tradičním náporem a tak si diváci museli počkat na první branku až do poloviny první třetiny. Sem vyslal dlouhým pasem Vaľka, který svoji forhendovou kličku přetavil v úvodní branku zápasu. Krátce nato si vlastní střelecký pokus dojel Knesl, místo dorážky však puk poslal Dvořákovi, na kterého zívala prázdná hradecká branka – 2:0. Další branku přidal opět Vaľko, který ujel v oslabení. Tentokrát zvolil proti Kubešovi kličku do bekhendu a ani tentokrát se nemýlil. Krátce před první sirénou dorazil hosty Tregl, jehož dorážka znamenala čtvrtou branku v síti Jindřichova Hradce.
Na začátku druhé části jakoby chtěli hosté ještě něco udělat s výsledkem. Dostali se do několika šancí, všem pokusům však vystavil stopku Kocián. Tlak hostů utnul pátou Šimek, který zakončil povedenou kombinaci Sema a Vaľka.  Vzápětí nedal samostatný nájezd Martinec, když mu jeho kličku vystihnul brankář hostů Kubeš. Ještě před koncem druhé části hry však jindřichohradečtí přeci jen inkasovali, po té, co Tomův průnik zakončil Dvořák.
Hosté vyzráli na Kociána až v úplném závěru zápasu. Ještě předtím však nymburský gólman pochytal několik nebezpečných střel a zvláště šance Skokana volala po gólu. Domácí brankář nestačil jen na střely Dvořáka a Markulince, který se po chybě nymburské obrany trefil ve vlastním oslabení.
Branky: 9. Vaľko (Sem), 14. V. Dvořák (Knesl), 18. Vaľko, 20. Tregl (Němeček), 26. Šimek (Vaľko, Sem), 39. V. Dvořák (Toma, Drak) – 55. M. Dvořák (Voříšek, Chmel), 60. Markulinec (Skokan, Heršálek)
Rozhodčí: Horňáček – Rybáček, Marek
Vyloučení: 5:4
Využití: 0:0
Oslabení: 1:1
Diváci: 200
Třetiny: 4:0, 2:0, 0:2
Sestava Nymburka: Kocián – Knesl, Sem, Vlach, Šefl, Drak, Kozák, Cicvárek – Velechovský, Vaľko, Šimek – Němeček, Tregl, Martinec – Dvořák, Weiss, Toma – J. Protivný, Rys
Sestava Jindřichova Hradce: Kubeš – Heršálek, Markulinec, Tupý, Bača, Chmel, Procházka – Měrka, Skokan, Záhora – Mazanec, Härkönen, Milotinský – Kocar, Dvořák, Voříšek – Kadela, Tržil.
 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace