1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:4 (1:2, 4:2, 2:0)

28. 09. 2011

V 6. kole 2. ligy zvítězil Nymburk na domácím ledě nad Jindřichovým Hradcem. Domácí hráči dali zapomenout na debakl, který utrpěli v minulém kole v Kolíně a po zatím nejlepším výkonu v sezóně se zaslouženě radovali z vítězství. Bylo to už 29 vzájemné utkání mezi Nymburkem a Jindřichovým Hradcem, ale teprve šestá Nymburská výhra. V brance Nymburka nastoupil Ondřej Kocián, který přišel z juniorky Sparty. Spolu s ním přišel i útočník Stanislav Eis.

Vítězství se nerodilo lehce. Domácí se sice dostali rychle do vedení, ovšem dalších několik vyložených šancí nedali. Toho hosté dokonale využili a po dvou zaváháních domácí obrany se z branek radovali obě finské akvizice v dresu soupeře.
Také nástup do dvacetiminutovky měli domácí výborný a zásluhou Sedláka vyrovnali. Krátce poté šli ovšem zásluhou Skokana znovu de vedení hosté. Trenér Nymburka Bičiště přeskupil do druhé třetiny lajny a hra domácích se ještě více zvedla. Hostující brankář Kubeš však dlouho odolával a držel svými skvělými zákroky hosty ve vedení. V polovině zápasu ovšem dvakrát kapituloval a skóre se přelilo na stranu domácích.. Branková přestřelka pokračovala a domácím nevydrželo vedení dlouho. Po chybě v rozehrávce si pohrál s gólman Kociánem Kocar a bylo opět vyrovnáno. Ještě do konce třetiny se ale prosadil nymburský Eis a Nymburk opět vedl.
V poslední části hry domácí přidali další dvě branky a definitivně tak rozhodli o vítězství.
Branky: 2. Sem (Sedlák, Martinec), 22. Sedlák (Šimek, Vaľko), 31. Sedlák (Knesl, Šimek), 34. Vaľko (Sedlák, Šimek), 37. Eis (Sedlák, Tregl), 42. Toma (Tregl, Eis), 55. Martinec (Drak, Sirotek) – 13. Mäkelä (Měrka), 16. Härkönen (Mäkelä), 24. Skokan (Milotinský), 35. Kocar (Kupec)
Rozhodčí: Kareš – Tasch, Potůček
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 200
Třetiny: 1:2, 4:2, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 7:4
Sestava Nymburka: Kocián – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Vlach, Cicvárek – Dvořák, Sirotek, Vaľko – Martinec, Sedlák, Šimek – Tregl, Eis, Toma – Velechovský, Němeček  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace