1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8:2 (3:0, 1:1, 4:1)

24. 09. 2016

Ani ve 3. zápase druhé hokejové ligy nenašli nymburští hokejisté přemožitele a v domácím prostředí vysoko porazili Jindřichův Hradec. Nymburk vstřelil celkem osm branek, ale střelci byli jen čtyři. Smejkal, Pýcha, Arnošt i Josefus se totiž trefili dvakrát. Jindřichův Hradec vinou provozně-ekonomických problémů k prvním dvěma zápasům vůbec nenastoupil a pro tým z jihu Čech tak byl zápas proti Nymburk premiérovým v tomto ročníku.

Po počátečním „oťukávání“ obou týmů se první osmělili domácí. Po dvou nevyužitých šancích nymburského týmu si v 8. min. najel mezi beky Smejkal a střelou pod vyrážečku otevřel skóre zápasu. Vzápětí si najel před bránu obránce Pýcha po jeho střele do horního růžku vedli domácí 2:0. Domácí brankář Brázdil si první zákrok připsal až v 11. minutě. Utkání se hrálo spíše v „přátelském“ tempu, než v mistrovském, přesto se ještě domácím podařilo vstřelit do konce první části gól, když Smejkal překvapil střelou z úhlu jinak po celý zápas dobře chytajícího brankáře Pírse.
Na začátku druhého dějství se v přesilovce prosadil podruhé v zápase Pýcha, ovšem pak se ke slovu dostali i hosté. Po chybě obrany se dostala před Brázdila rakouská posila jihočeského týmu Mario Pichler a hosté se radovali z první ho gólu. Vzápětí mířil do tyče domácí Josefus a do prázdné brány nedokázal procpat puk ani jeho spoluhráč Smejkal.
V průběhu poslední třetiny přidali domácí další čtyři branky. Nejprve se dvakrát prosadil Arnošt, krátce poté jej napodobil Josefus. Ze značně prořídlých ochozů se začalo nesměle ozývat „deset, deset,“ ale domácí již další gól nepřidali, naopak poslední slovo patřilo hostům, když skóre na končeních osm dva upravil Beran.
Branky: 8. Smejkal (Arnošt, Barbora), 9. Pýcha (Eis, Ječný), 17. Smejkal (Arnošt, Novák), 24. Pýcha (Bičiště), 42. Arnošt, 43. Arnošt (Rittig), 47. Josefus (Kuzďas, Šimek), 50. Josefus (Šimek, Kříž) – 28. Pichler (Homolka), 56. Beran (Lazorišák)
Rozhodčí: Vokřál – Potůček, Špringl
Vyloučení: 4:5
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 130
Třetiny: 3:0, 1:1, 4:1
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2
Sestava Nymburka: Brázdil – Saňa, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Rittig – Loučka, Josefus, Šimek – Eis, Bičiště, Ječný – Smejkal, Arnošt, Barbora – Kuzďas.

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace