NED Hockey Nymburk - Kohouti Tábor 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

22. 12. 2002

K poslednímu utkání v letošním roce nastoupili nymburští hokejisté doma proti celku z Tábora. Nymburk v základní části s Táborem dvakrát prohrál a měl tedy svému soupeři co oplácet. Domácí do utkání vyrukovali v nejsilnější možné sestavě, přijeli všichni hráči na střídavý start. Vyhecované utkání nedohrál kapitán domácích Kosejk, který v utkání inkasoval celkem 28 trestných minut a v 52. min. byl vyloučen do konce zápasu.

Vzhledem ke kompletní sestavě, ale i z předzápasových prohlášení hráčů bylo jasné, že Nymburk v tomto utkání nic jiného než výhru nebere. Také hra v první třetině tomu napovídala. Hosté v ní působili zakřiknutě naopak domácí měli stálou převahu, ovšem gól vstřelili jediný. Jágr šikovně tečoval Havlíkovu střelu od modré a Nymburk vedl 1:0.
Své vedení domácí zvýšili v polovině zápasu, když Hnát vrátil vyražený puk za záda hostujícího gólmana. Pak si brankáři na obou stranách vybrali slabší chvilky a inkasovali laciné branky po nichž se museli oba červenat. Oba totiž nestačili na střely od modré. Nejprve Kreminu prostřelil Brábník, vzápětí však vrátil Nymburku dvougólové vedení Kosejk.
Hned v úvodu poslední třetiny o něj ale domácí přišli, když Červený zblízka překonal Kreminu. O minutu později ale Nymburk opět vedl o dva góly. Spolupráci Vrabaty a Jágra využil Hnát 4:2. Šance na snížení se naskytla hostům v 50. min. Dva nymburští hráči byli ve stejný čas potrestáni dvouminutovým trestem a hosté v přesilovce snížili Mertlem. Zbytek utkání již byl velice nervózní z obou stran. Hru provázelo několik bitek a šarvátek ovšem na skóre se již nic nezměnilo ani v power play hostí.
Branky: 9. Jágr (Havlík, Hnát), 31. Hnát (Havlík, Jágr), 37. Kosejk (Langer, Havlík), 42. Hnát (Jágr, Vrbata) - 36. Brábník (Novák, Ježek), 41. Červený (Kostourek, Matouš), 50. Mertl (Trieb)
Rozhodčí: Lacina - Petr, Machač
Vyloučení: 10:9, navíc Kosejk dku