NED Hockey Nymburk - Kolínští Kozlové 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

12. 10. 2003

Divácky atraktivní derby mezi Nymburkem a Kolínem přilákalo tradičně do ochozů více diváků než je běžné při ligových zápasech a na atmosféře zápasu to bylo okamžitě znát. Oba tábory fanoušků se celý zápas překřikovali a téměř nepřetržitě povzbuzovali své hráče. Derby opět ukázalo jak na něj jsou hokejisté vyhecováni. Rozhodčí v zápase udělil celkem 104 trestných minut. Na straně Nymburka to bylo 47 minut, hosté si odseděli 57 minut.

V sedmém kole druhé hokejové ligy přivítali Nymburští hokejisté na svém ledě hokejisty Kolína.
NED Hockey Nymburk - Kolínští Kozlové Kolín 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Ačkoli se trenér Lejsek nechal před zápasem slyšet, že Nymburk nastoupí v plné sestavě s posilami z Boleslavi, nakonec se v sestavě objevil jediný hráč se střídavým startem z Mladé Boleslavi a tím byl Sirotek.
Po úvodním vzájemném oťukávání udeřili domácí hráči ve 12. min. Nejprve se ubránili dvojnásobné přesilovce hostí a vzápětí poprvé skórovali. Jágr našel před brankou zcela volného Kadeřábka, který natřikrát propasíroval puk za záda Hyláka. Hostující gólman se nestihl ani vzpamatovat a už lovil puk ze své sítě podruhé. Zeman napřáhl od modré a Hnát jemnou tečí zvýšil na 2:0.
Hned v úvodu druhé třetiny zneškodnil obrovskou šanci Skořepovi hostující gólman Hylák. Nymburk pokračoval v náporu, který navíc umocnila přesilovka, kterou domácí využili gólem Hnáta. Vzápětí zvýšil v další přesilovce na 4:0 dorážkou Skořepa a kolínský trenér Fibiger si vyžádal oddechový čas. To mužstvu pomohlo. Po necelé minutě snížil v leže Hasil a vykřesal tak pro kolínské jiskřičku naděje. Hosté se snažili náskok domácích snížit, ale ani ve dvou přesilovkách se jim nepodařilo skórovat. Kolínský Nedbal jen v každé z nich trefil domácího fantoma Kreminu bombou od modré přímo do masky.
V závěrečné dvacetiminutovce neproměnil Nymburk několik přesilovek, přesto se však diváci vysněného "bůra" dočkali. Minutu před koncem upravil na konečných 5:1 Černý.
Branky: 12. Kadeřábek (Jágr), 13. Hnát (M. Zeman, Skořepa), 26. Hnát (Kosejk), 29. Skořepa (Sirotek, Kosejk), 59. Černý (Švejda) - 30. Hasil (Brázda)
Rozhodčí: Patočka - Šafařík, Kratochvíl
Vyloučení: 6:11, navíc Krejčík (N), Cihlář (K) 10 min. OT, Dvořák (N), Brázda (K) 5+DKU