1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Milevsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

27. 09. 2001

Ve svém druhém zápase na domácím ledě přivítali nymburští hokejisté hosty z Milevska. Po vyrovnané první třetině postupně převzali taktovku utkání domácí a celkem v pohodě si připsali své druhé letošní vítězství.

Branky: 12. Černý (Kosejk, Langer), 23. Kocman (Kos), 48. Dušička, 57. Jelínek - 59. Suchánek
Rozhodčí: Janeček
Vyloučení: 4:7, navíc Procházka (M) 5+dku
Využití: 2:0
Diváků: 600
Sestava Nymburka: Kremina – Zeman, Kosejk, Kos, Krejčík, Bartoníček, Nedbal – Langer, Turinský, Černý – Dvořák, Kocman, Lukeš – Jeník, Skořepa, Jelínek – Hradec, Dušička.
Vývoj skóre: 1:0, 1:0, 2:1


Ve svém druhém zápase na domácím ledě přivítali nymburští hokejisté hosty z Milevska. Po vyrovnané první třetině postupně převzali taktovku utkání domácí a celkem v pohodě si připsali své druhé letošní vítězství.
Ve vyrovnané první třetině se diváci dočkali prvního gólu ve 12. min. To Kosejk v přesilovce vystřelil od modré a Černý dorážkou otevřel skóre. Na druhé straně nechali vyniknout Kreminu postupně Šimek a Šedivý. Další gól domácích mohl přidat Skořepa, jenže gólman Petřík svoji chybu stačil napravit.
Od prostředního dějství začala narůstat převaha domácích, kterou korunoval v další přesilovce Kocman dorážkou Kosovi střely. Následná 38 vteřin trvající přesilovka nymburských 5 na 3 však už další gól nepřinesla.
V poslední dvacetiminutovce doplatili hosté na chyby na útočné modré. Oba následné góly v jejich síti byli jak z kopíráku. Obránci na útočné modré ztratili puk a nymburští se ze samostatných akcí nemýlili. Třetí gól přidal Dušička, čtvrtý Jelínek. Osm minut před koncem zápasu se dopustili obrovské chyby rozhodčí. Milevští, kteří měli jednoho hráče na trestné lavici nastoupili na buli v pěti a 14 vteřin hráli v plném počtu. Po uplynutí této doby pak k úžasu všech naskočil z trestné lavice do hry šestý hráč! Rozhodčí Janeček poté tuto situaci vyřešil tak, že hostující hráč se vrátil zpět na trestnou lavici a i když na časomíře už žádný trest nesvítil odseděl si zbylou čtvrtminutku a až poté znovu naskočil do hry. O první vychytanou nulu přišel nymburský gólman Kremina 22 vteřin před koncem. To se k puku dostal hostující Suchánek a střelou z mezikruží do růžku nedal strážci domácí svatyně šanci.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace