NED Hockey Nymburk – SC Kolín 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

31. 01. 2018

Ve 30. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté v derby s Kolínem. Domácí nedokázali za celý zápas ani jednou překonat hostujícího brankáře Sejpala, zatímco hosté dokázali v závěrečném dějství vstřelit dvě branky a díky nim zvítězit. Utkání nakonec rozhodli dva hráči, kteří v minulosti oblékali dres Nymburka, přičemž obránce Pýcha, hrál za Nymburk celou loňskou sezónu.

Začátek zápasu nebyl divácky příliš záživný. Optickou převahu měli sice hosté, ale hrálo se prakticky bez větších šancí. Nejblíže ke gólu měl hostující Pýcha, který však mířil do tyče.
Ve druhé třetině se tempo hry zvedlo, Morkes na straně Kolína a Smejkal na straně Nymburka ujeli v samostatných nájezdech, ale oba brankáři dokázaly šance soupeře zlikvidovat. V závěru prostřední periody se domácí bránili více než minutu a půl ve třech, hosté celou dvojnásobnou přesilovku odehráli v obranném pásmu Nymburka, domácí brankář ale za svá záda nepustil.
Až na začátku třetí třetiny se před hostujícím Pýchou otevřela odkrytá brána domácích a kolínský obránce se střelou z vrcholu kruhů nemýlil – 0:1. Domácí pak přežili pětiminutové oslabení za faul Štěpánka a v čase 57:46 zkusili power play. V ní se dostal do slibné šance Loučka, ale Sejpal v důležitém okamžiku svůj tým podržel. Druhé buly v útočném pásmu už nymburští nevyhráli a kolínský kapitán Malý střelou přes celé hřiště do opuštěné brány rozhodnul.
„Dnes to bylo velice bojovné utkání z obou stran. Přijeli jsme povzbuzeni vysokou výhrou a ve střílení gólů jsme chtěli pokračovat. To se nám ale nedařilo. Myslím si ale, že pro vítězství jsme udělali víc. Víc jsme šli za góly a nakonec jsme dokázali dva vstřelit. Hráli jsme dobře do obrany, a až na jednu šanci jsme domácí tým k ničemu nepustili. Co nezvládla obrana, to pochytal brankář a myslím, že výsledek, kdy jsme vyhráli s nulou, jen potvrzuje má slova, že jsme výborně bránili. Mohli jsme vstřelit více gólů, měli jsme přesilovky, ale ty se nám dnes nedařilo. Nakonec jsme vítězství uhráli silou vůle a o to je to pro nás cennější,“ radoval se po zápase trenér hostujícího týmu Petr Martínek.
„Po dlouhé době přišla krásná návštěva, bohužel utkání pro nás neskončilo příjemně.  Soupeř líp bruslil, vytvářel si šance. My měli jednu šanci ve druhé třetině, kdy jel Smejkal sám na brankáře. První třetinu jsme nehráli dobře, ale končila nula nula a tak jsem myslel, že se trochu srovnáme a hru zlepšíme. To se ale nestalo. V závěru třetiny jsme třikrát faulovali, ale přežili jsme to a myslel jsem, že nás to povzbudí. Po druhé třetině jsem věděl, že to bude o jednom gólu a i když jsme nic dopředu nevymysleli, doufal jsem, že si soupeř výhru nezaslouží, když nedokázal proměnil tak dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Jenže na začátku třetí třetiny jsme po chybě inkasovali. Gól jsme mu vlastně sami nabídli. V závěru jsme zkusili power play. Signál, který trénujeme nám vyšel, bohužel jsme ale gól nedali. Soupeř zaslouženě vyhrál. I z toho mála jsme nakonec jeden gól dát mohli. Náš výkon ale nebyl dobrý. V poslední době jsme sehráli mnohem lepší zápasy,“ smutně konstatoval trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Branky: 43. Pýcha, 59. Malý (Pýcha)
Rozhodčí: Battěk – Marek, Schopf
Vyloučení: 6:4, navíc Loučka 10 min. os. tr., Štěpánek (oba N) 5+dku.