1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 10:1 (2:1, 3:0, 5:0)

08. 03. 2013

Ve čtvrtém zápase prvního kola Nymburk deklasoval Kolín. Hokejisté Kolína utrpěli na ledě Nymburka nejvyšší prohru v historii, jakou kdy Kolín od Nymburka inkasoval.

Stejně jako ve všech třech předchozích zápasech i tentokrát šel Nymburk do vedení, když využil hned první přesilovku. Jenže vzápětí ujel domácí obraně Šafránek a bylo vyrovnáno. Přesto šel Nymburk poprvé do kabin s vedením v zádech, když se po chybě obrany prosadil Sedlák.
Důležitou branku, díky které se domácí dostali do dvoubrankového vedení vstřelili nymburští hokejisté dokonce ve vlastním oslabení, poté co Sedlák blafákem překonal Brázdila. Také hosté dostali možnost početní převahy, ale Bílek vytáhnul proti Mejzrovi a Pácalovi famózní a jak se později ukázalo i rozhodující zákroky. Závěr druhé třetiny už patřil Nymburku. Čtvrtou branku přidal při hře ve čtyřech Kulich, když dorážel Belayův pokus, pátý gól vsítil Belay sám, poté co opakovanou střelou procedil kolínského gólmana.
Hned na začátku třetí třetiny přidal Velechovský šestý gól a domácí fanoušci si začali žádat desítku. Kolínští fans, ale ani kolínští hráči vývoj utkání neustáli. Fanoušci neustále zasypávali hrací plochu odpadky a kolínští hráči byli dokonce v jednu chvíli v pěti na trestné lavici. Nymburk už hrál v klidu a postupně přidával jednu branku za druhou. Tu poslední desátou vstřelil Tregl 59 vteřin, poté co překonal Brázdila krásným blafákem.  
Branky: 11. Stehlík (Sedlák, Velechovský), 17. Sedlák, 32. Sedlák (Vrba, Stehlík), 37. Kulich (Belay), 40. Belay (Šimek), 41. Velechovský (Stehlík), 50. Stehlík (Sedlák), 53. Frolík (Belay), 54. Kulich (Frolík), 60. Tregl (Bičiště) – 12. Šafránek (Malý, Hanzl)
Rozhodčí: Stolín – Bosák, Šmika
Vyloučení: 12:12, navíc Jankovský (K) 10 min. os. tr.
Využití: 3:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 750
Třetiny: 2:1, 3:0, 5:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 10:1
Sestava Nymburka: Bílek – Vrba, Šefl, Malínský, Havlena, Kulich, Kurka, Cicvárek, Sem – Velechovský, Stehlík, Sedlák – Belay, Frolík, Šimek – Bičiště, Sirotek, Dvořák – Protivný, Tregl
Sestava Kolína: Brázdil – Barták, Pácal, Kulhánek, Hanzl, Nedbal, Pýcha, Špringl – Skokan, Morkes, Kadlec, Cerk, Malý, Mejzr, Semirád, Ježek, Šafránek, Jankovský, Šifta, Zumr, Vágner

Úvodní foto: Jan Kobzáň

Ostatní foto: Vlastimil Čech
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace