1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

05. 03. 2018

Stejně jako v prvním zápase i tentokrát se v základní hrací době nerozhodlo a utkání dospělo do prodloužení. Tentokrát se však radovali nymburští hokejisté, když rozhodující branku vstřelil Štěpánek. Nymburský brankář Michal Krofta vychytal první čisté konto v kariéře.

Úvod zápasu byl z obou stran hodně nervózní. Nymburští hokejisté si zahráli v úvodní třetině tři přesilovky, v prvních dvou však ani nevystřelili na branku kolínského Sejpala. Až v té třetí se jim podařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu, ovšem Kříž i Mašek při střelách od modré zlomili hokejky a tak se hosté ubránili. Nejblíže ke gólu měl nakonec hostující Panna, který v přesilovce trefil tyč nymburské branky.
Ve druhé třetině se tempo zápasu zvýšilo. Obě mužstva začala více bruslit a přibylo šancí na obou stranách. V jedné ze šancí mířil domácí Bičiště do tyče. Pak následovala tři vyloučení na straně hostí v řadě za sebou, díky nimž se dostal Nymburk do tlaku, ani v 79 vteřin trvající dvojnásobné přesilovce však domácí překonat Sejpala nedokázali.
V závěrečném dějství to byli naopak nymburští hokejisté, kteří zahřívali trestnou lavici. Celkem pět nymburských hráčů putovalo za katr. Také Kolín si vyzkoušel dvojnásobnou přesilovku, ale ani hostujícím hokejistům se nepodařilo bezchybně chytajícího Kroftu překonat. V závěrečné minutě pak Kolínští zavřeli domácí v obranné třetině, ovšem Nymburk obrovský tlak hostujícího týmu přežil a tak se šlo do prodloužení.
V nastaveném čase se dopustili hosté chyby v útočném pásmu, domácí ujeli dva na jednoho a Štěpánek přesnou ranou rozhodnul.
Branky: 63. Štěpánek (Stehlík, Kříž)
Rozhodčí: Místecký – Marek, Hynčica
Vyloučení: 8:7
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 700
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0
Vývoj skóre: 1:0
Sestava Nymburka: Krofta – Loučka, Kříž, Mašek, Knesl, Rittig, Hierman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Josefus, Maršoun, Eis – Kolouch, Kedršt, Štěpánek – Bičiště, Kuzďas.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace