1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

06. 11. 2011

V 17. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s Kolínem. Pokud započteme i přípravné zápasy, střetli již oba soupeři počtvrté v sezóně a počtvrté se radovali kolínští kozlové. Utkání se hrálo před nejvyšší nymburskou návštěvou v sezóně – na zápas bylo zvědavo 700 diváků.

Nymburk začal náporem, ale hostující obrana byla pozorná. Největší šanci domácích spálil Dvořák, který místo střely z první do odkryté branky volil zpracování, ovšem to už se stačil kolínský brankář Brázdil přesunout a šanci zmařit. Velké štěstí pak stálo na straně hostí v 7. min., kdy puk po Martincově šanci zůstal těsně před brankovou čárou.
Konec první třetiny a celá druhá se nesly ve znamení častých vyloučení na obou stranách. Obě mužstva však pozorně bránila a když už se přeci jen dostali někteří hráči do šancí, likvidovali je pozorní brankáři. Na straně Nymburka Kocián a na straně Kolína Brázdil. První gól zápasu tak padnul až v polovině utkání. Kolínští vyhráli buly v útočném pásmu a po něm se přesně k tyči trefil Morkes.
Na začátku třetí třetiny pak kolínský Morkes potvrdil svoji skvělou formu, lehce přešel přes nymburského obránce Sema a střelou pod víko nedal Kociánovi šanci – 0:2. Nymburk se marně snažil vstřelit kontaktní gól. Do dobrých šancí se dostal Martinec se Sedlákem, ovšem Brázdil v brance Kolína se překonával. Kapituloval až v 59. min., kdy jej v přesilovce po velkém tlaku překonal dorážkou Vaľko. Pro Nymburk to však už bylo pozdě. Hosté si výhru pohlídali a nepustili Nymburk ani k power play.
Branky: 59. Vaľko (Knesl) – 30. Morkes (Hanzl, Mejzr), 42. Morkes (Hanzl)
Rozhodčí: Jebavý – Daněk, Hanzlík
Vyloučení: 7:11
Využití: 1:0
Diváci: 700
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:2, 1:2
Sestava Nymburka: Kocián – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Vlach, Tondr, Kozák – Dvořák, Weiss, Martinec – Vaľko, Sedlák, Šimek – Velechovský, Kouřil, Tregl – Eis
Sestava Kolína. Brázdil – Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Richter, Minarčík – Kubát, Cerk, Skokan – Morkes, Pospíšil, Mejzr – Herwig, Hanzl, Javůrek – Čtvrtečka  

Foto: Jiří Pulda

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace