1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

21. 11. 2007

Nymburští hokejisté podlehli v derby Kolínu. Domácí se po celý zápas marně snažili překonat bezchybnou defenzivu hostí. To se jim podařilo jen jednou. Naopak hosté se trefili čtyřikrát a v zápase zaslouženě zvítězili.

Nymburk nezačal utkání dobře. Už v 5. min. se po chybě dostal puk ke Komárkovi a ten v oslabení prostřelil Jágra. Další přesilovku už sehrál Nymburk mnohem lépe, ovšem Kosova rána od modré skončila na spojnici břevna a tyče.
V úvodu druhé části hry inkasoval Nymburk podruhé. Pelán nabil zpoza brány Pomichálkovi a Jágr podruhé lovil puk ze své sítě. Domácím se podařilo skórovat až ve 29. min., kdy Křížova rána od mantinelu skončila až za zády hostujícího brankáře Melny. Vzápětí Jágr zlikvidoval Tarageľovi dvě obrovské šance. Na dorážku Čtvrtečky byl však už nymburský gólman krátký.
V poslední třetině se Nymburk marně snažil překonat obranu hostí. Ti vyráželi do rychlých brejků, ovšem Mejzrovi obě šance lapil Jágr. Minutu před koncem dostal Nymburk možnost přesilové hry, navíc odvolal brankáře, ovšem power play nezahrál dobře a Kubišta do prázdné branky uzavřel skóre zápasu.
Branky: 29. Kříž – 5. Komárek (Ivičič), 26. Pomichálek (Pelán, Čtvrtečka), 35. Čtvrtečka (Pomichálek, Hruška), 60. Kubišta (Pomichálek)
Rozhodčí: Würtherle
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:0
Oslabení: 0:2
Diváků: 450
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:4
Sestava Nymburka: Jágr – Kos, Zeman, Kaulfus, Kříž, Vlach, Kumstát – Fišer, Sirotek, Martinec – Turinský, Nýč, Šimek – Dulovec, Hertl, Toma – Dvořák

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace