1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – SC Kolín 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

10. 03. 2018

Třetí porážka ve čtvrtém zápase prvního kola play off znamená, že Nymburku končí sezóna. Do druhého kola postupuje Kolín. Za čtyři zápasy vstřelili nymburští hokejisté svému soupeři pouhých pět gólů a především právě střelecká impotence rozhodla o konci sezóny.

Nymburští vstoupili do utkání bez svého nejlepšího střelce Stehlíka, který je nemocný. Přesto domácí do zápasu vstoupil bez bázně a hned od začátku dávali najevo, že absence nejlepšího střelce nebude oslabením. Nymburk si i díky rychlé přesilovce vytvořil převahu, byla to však převaha spíš jen optická, bez nebezpečné střely. Naopak hosté hned z první střely vstřelili gól. Na začátku šesté minuty se Panna protáhnul kolem obránce a přesnou střelou překonal Kroftu. Domácí inkasovaný gól nijak nesrazil a dál se snažili ohrožovat branku Sejpala. Ve 12. minutě však přišla pro domácím tým další studená sprcha. Domácí obránce se vydal do přečíslení dva na jednoho, jenže pak chyběl v obraně při rychlém protiútoku, čehož dokonale využil Malý, který bombou k tyči podruhé překonal Kroftu. V čase 16:43 se konečně podařilo i domácímu týmu vstřelit branku. Kolouch střílenou přihrávkou našel Štěpánkovu hůl, od které se puk odrazil za Sejpalova záda.
Do druhé části tak vstupovali domácí s jednobrankovým mankem. Hned v úvodu druhé části jel sám na Kroftu Morkes, ovšem domácí brankář svůj tým podržel. Vzápětí se naskytla domácím skvělá šance na vyrovnání, když si zahráli dvakrát za sebou přesilovku, ovšem vyrovnat se jim nepodařilo. Po ubráněné přesilovce se Nymburk pomalu opět dostával do tlaku, když ujeli kolínští Panna s Malým a první jmenovaný přesnou ranou na lapačku Krofty zvýšil na tři jedna.
Prakticky rozhodnuto bylo na začátku třetího dějství. Hierman chyboval na obranné modré, čehož využil Malý a další přesnou bombou nedal Kroftovi šanci. Domácí hokejisté již ztráceli nervy a na řadu tak přicházely zbytečné fauly. Jednu z přesilovek hostí využil Semirád a upravil tak skóre do konečné podoby.
Branky: 17. Štěpánek (Kolouš, Mašek) – 6. Panna (Malý, Pýcha), 12. Malý (Semirád), 33. Panna (Malý. Zumr), 45. Malý (Panna, Semirád), 54. Semirád (Zumr, Morkes)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 900
Třetiny: 1:2, 0:1, 0:2
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:5
Sestava Nymburka: Krofta – Kříž, Loučka, Mašek, Knesl, Bičiště, Hierman – Smejkal, Arnošt, Eis – Kuzďas, Josefus, P. Král – Kolouch, Kedršt, Štěpánek.

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace